Witam i prosze o radę. Jakie głośniki na przód do BMW??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jako że to moj pierwszy post, witam wszystkich.
Moje pytanie dotyczy wyboru głośników przednich do Bmw e36. Sprawa wygląda tak, że lubie w aucie wszystko robić sam. Palnuje wykonanie pierscieni z MDF'u na drzwi przednie, i obudów na tweetery w słupkach. I teraz moje pytanie: jaki zestaw najlepiej tutaj zagra.(oczywiście 16,5 cm). Wolałbym żeby cena nie przekroczyła 550zł. Nie zależy mi na super audiofilskim graniu, ma być dość głośno i przede wszystkim czysto. Radyjko to Alpine 9812, głośniki bedą podłączone pod wzmacniacz Helix HXA 40x.( Sub zasilany z oddzielnego wzmacniacza). CHodzą mi po głowie Rainbow 265 SLX DeLuxe. Słyszałem również dobre opinie a Vifa, ale nie miałem z tym sprzetem zadnej styczności (gdzie można ewentualnieje kupic?). Zastanawiam się także nad Proa.
Co możecie poradzić?
Jeszcze jedno. Czy warto podłączac takie głośniki w systemie bi-amping, czy lepiej jeden kanał na jedną stronę? (midbass + tweeter)
  
 
Witam

BMW to dość ciężkie auto do nagłosnienia- oczywiście dla ludzi, którzy mają małe pojęcie o akustyce
Jeśli myślałes o Proa to Proa właśnie samo wyciąga do Ciebie ręke.
Jeśli chodzi o sprzęt, który już masz (radio i wzmacniacz) to nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachwalać- jestem fanką wzmacniaczy genesisa, helixa i micro dimension- to moje cukiereczki
Sam się próbujesz bawić w aucie- to fajne, zwłaszcza biorąc pod uwage fakt (mimo mówienia - "nie zalezy mi na super audiofilskim graniu") że to co już masz to początek tworzenia perfekcyjnego dźwięku, gdyby tak nie było zapewne nie wspomniałbyś nawet o Vifach
Co do systemu przedniego- to coś co w dźwięku auta odegra kluczową, pierwszoplanową rolę.
Musimy uwzględnić fakt, że
1) głosniki muszą nadawać się do podłączenia pod wzmacniacz
2) głośniki muszą grać na tyle dynamicznie, silnie i kompleksowo, żeby obecność subwoofera nie "przydymiła" ich- bo to one mają grać pierwsze skrzypce- w końcu to Twoja scena, a Ty jestes na tym koncercie, wiec musisz zrobić wszystko, aby własnie tak to odczuwac

Co polecam? Czego nie polecam?
Odpuściłabym sobie rainbowy, nie uważam, że jest sens pisać dlaczego- po prostu- uważam, że w porównaniu do innych systemów, które znam rainbowy wypadają słabiej.
Vify 16 to bardzo ciekawy system (koszt 690,00 PLN), jest również system Proa Systems Simplex produkt stworzony przez nasz team, budowany na komponentach vif, w sprzedaży są dwie wersje, ta wyższa wersja to midbasy 165 mm Proa Systems Simplex 2 sztuki, wysokontonowe Vifa D20NC 2 sztuki, kondensator 2 sztuki (580,00 PLN).
Jest jeszcze wersja maksymalnie hardcorowa co prawda ustaliłeś limit, ale warto wspomnieć o systemach Micro Precision -midbasy Micro Precision P5-16 165 mm 2 sztuki, wysokontonowe Vifa D20NC 2 sztuki, ale to już są koszta łącznie ze zwrotnicami i kondensatorami przekraczające 1300,00 PLN.
Wspominam o nich ze względu na ich powalające brzmienie basu
Oczywiscie do tych głosników niezbędne jest wytłumienie- bez niego nie ma sznas na poznanie możliwości tych głosników i podziwianie ich dynamiki, a to prawie jak zbrodnia

pozdrawiam serdecznie