Instalacja elektryczna - alarm

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcę założyć alarm i przydałby sie schemat instalacji elektrycznej. Chodzi mi o sterowanie centralnym zamkiem, domykanie szyb i założenie odcięcia zapłonu lub pompy paliwa. Alarm juz mam tylko nie bardzo wiem z czym płączyć. Może ktoś posiada schemat do 206 z 2000 roku, silnik 1,1.
Pozdrawiam
  
 
Niech kolega ogladnie instrukcje montazu dolaczona do alarmu, ma tam opisane wszelkie kabelki dochodzace do centralki.

jesli masz centralny zamek to przy centralce sterujacej, (lub gdzies w poblizu) powinno byc wyprowadzone dwa kabelki ze stosownymi zlaczkami do podpiecia sygnalu sterujacego z alarmu

elektrycznych szybek nie mam wiec nie wiem , choc tez powinno byc przystosowane do podpiecia sterowania zewnetrznego.

odciecie zaplonu jest realizowane za pomoca przekaznika, a jesli tak to tniesz przewod zasilajacy pompe paliwa (o ile nie masz lpg, bo wtedy sprawa sie lekko komplikuje) wstawiasz w obwod przekaznik i podpinasz sterowanie z centralki alarmu i dziala



tylko sie nie spiesz, pomalutku i na spokojnie wszystko montuj
ja montowalem alarm ok pol roku temu, a 3 miesiace wczesniej centralny zamek na 4 drzwi i wszystko dziala do dnia dzisiejszego, no ale ja mam LADE, a to jest dosc prosty konstrukcyjnie sprzet (i wytrzymaly zarazem )

powodzonka