Z serii zrob to sam ... naba

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Niedawno kupilem sobie mniejsza kierownice, niestety na nabe braklo $$, wiec zrobilem sobie taka na wzor oryginalnej Ponizej sa zdjecia , gdyby bylo jakies zainteresowanie , moge zwymiarowac rysunek i go udostepnic.Wykonana przeze mnie naba ma dlugosc ok. 10cm
Pozdrawiam


robilem to na wzor takiej :

Ps. Macie jakis pomysl skad wziasc ta karbowana gume na nabe ? ,bo mnie nic do glowy nie przychodzi
  
 
czasami sa podobne oslony amortyzatorow. a naba profi- przynajmniej sie zlozy w razie czego, a nie tak jak to co kiedys lukaszc pokazal (dlugasne sruby i ogromna ilosc podkladek).
  
 
Wydaje mi sie ze ta naba tez buy sie zlozyla w racie dzwona.
  
 
Fajnie wygląda nie zakrywaj jej niczym.
  
 
sam ja robiles ?????? znaczy chodzi mi o poskaldanie tego do kupy ???? jesli tak to podjol bys sie zrobienia czegos takiego dla mnie ????
  
 
I dla mnie
  
 
A jesi bys robił to za ile $$ alboo chociaz jak mozesz to podaj wymiary
  
 
Osłonę tanim kosztem można zrobić z rury charmonikowej która jest w malcu jako łącznik tunelu z tą blaszaną puszką do ogrzewania(nad wachaczem). Wygląda jak profesjonalka
  
 
sklepy obi, castorama dostaniesz takie oslony albo z siedzenia tego do biurek jak w fimach ja mialem takie to z pneumatyczna regulacja wysokosci i na dole rura byla wlasnie oslonieta taka gumowa lub plastikowa oslona
  
 
Cytat:
2005-12-15 18:15:33, kosa131 pisze:
czasami sa podobne oslony amortyzatorow. a naba profi- przynajmniej sie zlozy w razie czego, a nie tak jak to co kiedys lukaszc pokazal (dlugasne sruby i ogromna ilosc podkladek).



coś wątpie zeby tan na tych fotkach sie złożyła, ale zrobiona ładnie
  
 
no bardo fajnie to wyglada tez poprosze do 850 tylko zeby byl troszke pod wiekszym kontem zagiete te ramiona bo fakt przy takim koncie chyba ciezko to zlorzyc niewiem materialo znawstwo mialem w sredniowieczu
  
 
Cytat:
sam ja robiles ?????? znaczy chodzi mi o poskaldanie tego do kupy ???? jesli tak to podjol bys sie zrobienia czegos takiego dla mnie ????



Cytat:
A jesi bys robił to za ile $$ alboo chociaz jak mozesz to podaj wymiary



tak sam to robilem, wszystko jest zrobione z blachy 3mm . Raczej sie nie podejme tego ,jest z tym duzo roboty (pozatym trzeba wieloklin wziasc z oryginalnej kiery) a gotowa nabe mozna kupic za 80zl . Moge udostepnic wszelkie wymiary i rysunki , w tym plik Cad gdzie to wszystko jest dokladnie zwymiarowane , wystaczy wydrukowac, nakleic i jako szablon uzywac. Najwiecej roboty jest z centrowaniem,mam na to dosc dobry sposob ,moge go opisac

Cytat:
coś wątpie zeby tan na tych fotkach sie złożyła, ale zrobiona ładnie


no tez tak mysle,bo zbyt mocna jest, dlatego rozwierce jeszcze te otwory i chyba zrobie jeszcze kilka na dole

dzięki za porady
  
 
ladna naba.ja tez myslalem o takiej do mojej nowej kiery.mam zamiar sobie niedlugo taka pospawac.jak zrobie to podam foty i jak bedzie trzeba to rozpoczne produkcje
  
 
no to poochaty masz pierwsego klijenta w postaci mnie kiedy bedzie naba gotowa
  
 
Ogólnie naga bardzo ciekawa, też uważam że otwory powinny być wieksze, ma to za zadanie sie giąć podczas kolizji, a nie tylko ładnie wygladac, myśle że kat zagięcia powinien być ciut większy, ale to tylko moje zdanie. Gratuluje wykonania.
  
 
Ja bym prosił o plik z wymiarami - kto wie moze sie przyda a po za tym lubie robic sobie rozne ciekawostki. z gory dzieki
mail -> donvito80@wp.pl
  
 
ja tez poprosze o pliczek chrys66@youngtimer.pl a czym jeszcze go odpalic
  
 
mnie sie podoba niezła robota :] Co własne to własne
  
 
Cytat:
ladna naba.ja tez myslalem o takiej do mojej nowej kiery.mam zamiar sobie niedlugo taka pospawac.jak zrobie to podam foty i jak bedzie trzeba to rozpoczne produkcje


słowo sie rzeklo...zrobilem podobna nabe bo mnie juz moja stara kierownica denerwowala wiec musialem zalozyc nowa. naba moze nie za piekna bo pomalowana pierwsza lepsza farba,nieoszlifowana ani nic ale dziala,w razie czego zlozy sie bez problemu.kiera odsadzona w dobrej odleglosci tak jak chcialem.bimber jak bedzie taki dobry to wklei fotki