Witam! Przypadkowe C220 ?!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich!

Na poczatek zaznacze zejestem na tym forum całkiem nowy!

Troszke przez przypadek stałem sie posiadaczem MB C220 W202 12'97. Chciałem kupic Volvo V40 1.9 TD ale wyszedl ten Gwiazdorek. Chyba jest MB a nie Volvo dlatego ze ma ksiazke servisowa i wszystkie f.vat z ASO w Achen z przebiegami na dany moment. Moj Tesc z ktorym bylismy na wycieczce w niemczech, wielki fanatyk mesia, stwierdził ze te 180 tys km to jest nic i czeka mnie jeszcze bardzo duzo jazdy tym autkiem. Autko wyglada jakby było prawie nowe mimo swoich 10 lat ... miało jednego własciciela - kobiete, regularnie odwiedzało aso (nawet na wymiane zarówki) okolo 30 f.vat z przegladow, konserwacji i drobnych napraw. Z tego powodu mimo ze wizualnie zawsze MB w202 jakos kojazylo mi sie z ludzmi po 60-tce mam teraz altko z gwiazda a nie wymazona v40.

Powiedzcie ile wytrzymuja te silniki i jak sie sprawuja. Co sadzicie o tym modelu i silniku. Co mozecie doradzic odnosnie eksploatacji zeby ten mercedesik dlugo zył i nie zawodził.

Pozdrawiam wszystkich fanow samochodow z gwiazda!!!
  
 
Na poczatek zadzwon do aso i popros po podaniu nr vin czyli wdb 202 itd itd o sprawdzenie faktycznej historii auta. Jezeli auto było faktycznie serwisowane (co w niemczech zdaarza sie niestety nie tak czesto) to pan powie Ci ze auto ma tyle i tyle km. Poza tym nawet nie uwierzysz ile razy byłem swiadkiem kiedy to czlowiek przekonany po kupnie ze auto ma 160 tys km na liczniku i jest w pieknym stanie po sprawdzeniu okazywało sie ze miało juz ze 400. Nie zycze Ci tego oczywiscie i mam nadzieje ze auto bedzie jezdziło jak petarda i bedziesz zadowolony.Jak chcesz to na priv napisz mi nr nadwozia a Ci to sprawdze w miare mozliwosci.

Dwieściedwójki to dobre auta i jak było dbane i serwisowane to pewnie bedziesz jezdził długo

Pamietajcie kupujac Merca.... spiszcie najpierw nr podwozia auta i poproscie telefonicznie nawet ASO o jego historie, bedziecie wtedy pewni ile ma nakrecone i czy w ogole bylo serwisowane jak np mowi sprzedajacy. Siec dealerska ma system taki ze sprawdzi Wam auto serwisowane nawet na Marsie, poza tym moze byc info w tzw datenkarcie auta ze było bite czy były dokładane tam inne elementy wyposazenia jak np w wersji taxi.