325 TDS

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od niedawna posiadam bmw 325 TDS/ 96r manuale s.(w końcu wymarzone BMW), mam seata Ibizę 1.9 TDI 90ps, wiem że mniej waży, (jak ja jeździłem to spala w mieście 6L. a żona za 27 l paliwa zrobiło 575klm.) ale 2,5 litra powinno lepiej się sprawować.
(nie o paliwo mi chodzi,ale o moc) Mam kilka pytań o BMW 325 TDS. Według mnie jest mulasty i żre paliwo
- 10L na 100km- to norma? (Spokojna jazda w mieście)
-, kiedy włącza się turbina?
- trzeszczy tapicerka i siedzenia(czy to norma –nie znalazłem na forum) od kierowcy tylko?
- i rzecz najważniejsza, czasami(nawet często) podczas jazdy jak daję gazu przerywa { (dusi się, wyłącza silnik na kilka sekund na różnych biegach) i oczywiście mulato rozpędza się.
Jechałem kilka razy tds-ą tylko nie wiem jaki miała silnik i była jak piorun
Boję się że jest turbina zepsuta?
Doradźcie co mogę sam sprawdzić a z czym muszę dom serwisu.
Pozdrawiam
Adik
ps. bmk bez wypadlowa.
  
 
Witam !
Jesteś nowy na Forum a więc postaram się Ci pomóc.
po 1. Po otwarciu strony forum masz kilka wątków na samej górze strony oznaczonych WYKRZYKNIKIEM i czerwonym Info. Są to wątki ułatwiające poruszanie się i pisanie na forum założone przez kogoś po coś.
po 2. Nie mam TDS, mam 525i ale odpowiem na Twoje pytania (przynajmniej częściowo za pomocą ... szukajki ..., czyli rzeczy opisanej jako WAŻNA na stronie głównej
- spalanie ... opinia Jeztom-a ...., a oprócz tego jest cały wątek na ten temat
- turbina : ... opinia Jeztom-a ... a także kilka innych wątków .... (opcja Szukaj!!)
- jaka tapicerka ?? moja Bunia ma skórę i trzeszczy jak obciera skóra fotela o elementy wnętrza podczas na przykład usadowiania ssię w aucie przed drogą ...
- dlaczego przerywa, się dusi itp. Poszukaj wątków w tym temacie i ew. podklej się pod jakiś z podobnym problemem.
Powielanie wątków, zapytań powoduje że forum rozrasta się ale nie pozytywnie tylko niepotrzebnie. Lepiej przecież przeszukać wątke dotyczący spalania (na głównej stronie !! niż zakładać nowy wpis). Zebrane informacje w jednym wątku pozwalają ocenić czy dany problem w wielu aspektach.
To by było na tyle. Nie będę zamykał wątku, zostawię to ewentualnie innym Moderatorom. Ale proszę abys przeczytał informacje na temat używania forum, przyda Ci się i na pewno pomoże, bo następnym razem Ktoś założy kłódkę na Twój wątek.
Pozdrawiam
Grzesiek
Ps. W sumie powinienem zablokować ale mimo wszystko pozostawię to decyzji ważniejszym odemnie.

[ wiadomość edytowana przez: grzesiekswiader dnia 2007-06-24 11:02:12 ]