Gażniki do 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam!

czy ktoś z was słyszał o gażnikach Dellorto - a jeśli tak to jaki model tych gaźników pasowałby do silnika 2.0 (poziome "polozenie" preferowane bardzo) tak zeby oczywiscie podniesc osiagi...??

z gory dziekuję

pozdrawiam
Bartek
  
 
Zapewne masz na mysli gazniki- blizniaki DellOrto typ dhla. To gaznik pokrewny konstrukcyjnie weberom serii DCOE. Nie wiem w jakich autach stosowano dellorto dhla, ale mozesz poszukac weberow (40 DCOE byly seryjnie np w alfa romeo alfetta) lub solexow o tej samej konstrukcji (stosowanych np w ritmo 130). Ja osobiscie sklanialbym sie ku opadowym gaznikom weber IDF (stosowanym np w alfa romeo alfasud). Jakos martwi mnie fakt (moze nie potrzebnie) ze w alfeccie dcoe byly z drugiej strony silnika, a gaznik z regoly ma tak zawieszony plywak, by podczas podjazdow opod wzniesienia nastepowalo wzpogacanie mieszanki. w przypadku zamontowania dcoe z drugiej strony silnika podczas podjazdow nastepowaloby zubazanie mieszanki. Pozatym to dosc stary konstrukcyjnie gaznik, z tloczkowa pompka przyspieszajaca (osobiscie wole przeponowe). Tak czy inaczej mniej wiecej nakreslilem Ci czego powinienes szukac