Toyota Corolla 1,8 benz automat Szarpie skrzynia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,

Mam Toyotę Corolle z 2005r z silnikiem 1,8 i skrzynią automatyczną auto ma przejechane 32 tys km i jest to przebieg 100%, niestety ostatnio pojawiły się problemy ze skrzynią. Mianowicie szarpie przy przyspieszaniu i zmianie biegu np. z P na D na najbardziej na R. Problem ten pojawia się nie zawsze - ostatnio zauważyłem na rozgrzanym silniku po przejechaniu ok 30 km a od startu do 30 km wszystko działało bez zastrzeżeń. Czytałem ze wymiana oleju raczej nic nie pomoże i dlatego pisze na forum. Olej sprawdziłem jest full i olej jak nówka. Proszę o opinie. Pozdrawiam
  
 
Cytat:
2015-01-19 13:24:31, kamil007xp pisze:
Witam wszystkich, Mam Toyotę Corolle z 2005r z silnikiem 1,8 i skrzynią automatyczną auto ma przejechane 32 tys km i jest to przebieg 100%, niestety ostatnio pojawiły się problemy ze skrzynią. Mianowicie szarpie przy przyspieszaniu i zmianie biegu np. z P na D na najbardziej na R. Problem ten pojawia się nie zawsze - ostatnio zauważyłem na rozgrzanym silniku po przejechaniu ok 30 km a od startu do 30 km wszystko działało bez zastrzeżeń. Czytałem ze wymiana oleju raczej nic nie pomoże i dlatego pisze na forum. Olej sprawdziłem jest full i olej jak nówka. Proszę o opinie. Pozdrawiam

Powodem jest najprawdopodobniej komputer silnika bo od niego się zaczyna a później w efekcie jest do wymiany także skrzynia biegow.Zadzwon do ASO niech ci po vinie sprawdza czy twój kwalifikuje się do wymiany wg inf. tech i jaki jest nr części zmodyfikowanego.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer