forum klubowedołącz do klubulista klubowiczówauta klubowiczowclub assistance
  

Nawilżacz Przemysłowy / Gospodarczy Carel humiDisk

  
 Sortuj posty wg daty: 
rosnąco malejąco
 >> wyświetlony od najstarszych postów <<
 Autor 
 2009-03-10 10:46:17Nawilżanie izotermiczne i adiabatyczne
Woda jest rozpylana na drobne cząstki w urządzeniach rozpylających do strumienia przepływającego powietrza lub do otoczenia nawilżając je; ciepło konieczne do przemiany wody z cieczy w parę jest dostarczane przez powietrze, które zmniejsza swoją temperaturę. Ponieważ brak jest energii termicznej dostarczanej z zewnątrz proces taki jest określany jako adiabatyczny.
W procesie nawilżania za pomocą pary jest ona rozpraszana w strumieniu przepływającego powietrza lub w bezpośrednio w otoczeniu. Wcześniej para jest wytwarzana w procesie wrzenia wody zgromadzonej w odpowiednim urządzeniu do wewnątrz którego jest doprowadzana energia konieczna dla zmiany jej stanu skupienia. Ze względu na to, że przy umiarkowanym zakresie wrażliwości pary na ciepło temperatura powietrza zwiększa się nieznacznie, proces taki jest określany jako izotermiczny.Przedmiotem sprzedaży jest nawilżacz + panel sterowniczy z przeznaczeniem dla:


Przemysł spożywczy
Komory chłodnicze
Dojrzewalnie
Piwnice i beczki z winem
Inne rodzaje przemysłu
Dojrzewalnie i przechowalnie tytoniu
Przechowalnie cygar
Cele gospodarcze
Cieplarnie (hodowla grzybów, itd.)
W szczególności znajduje zastosowanie w:
* pomieszczeniach do przechowywania produktów takich jak owoce i warzywa, gdzie redukcja wilgoci może spowodować utratę wagi, oraz psucie się produktów;
* drukarniach, gdzie wilgoć musi być utrzymywana na odpowiednim poziomie po to, aby uniknąć zmian w rozmiarach papieru, a w konsekwencji tego: błędów w wydruku;
* przemyśle tekstylnym, gdzie utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgotności jest ważnym czynnikiem dla przebiegu procesu produkcyjnego, oraz dla materiału tekstylnego podlegającego przetworzeniu, a także z uwagi na konieczność rozproszenia ciepła generowanego przez maszyny tkackie.

Czekam na Państwa propozycje cenowe, zaznacze iż urządzenie jest praktycznie nowe i bardzo mało używane, a cena nowego (wg. cennika 200 to 1600 E. U mnie nawilżacz kosztuje zdecydowanie mniej.
Zapraszam do zakupu.

Kontakt: Andrzej Chołuj
tel: 693058343
2012-12-16 13:16