Carina 1.6 Dwa Pytania .

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Mam 2 pytania związanych z moją Cariną.
Przy 180 tyś. zamontowałem instalacje gazową KME Diego G3 + FlashLube,aktualnie mam 26 tyś. przejechane na tej instalce,i zaczęły się kłopoty.
Wiem już że wysiadła mi sonda ubogiej mieszanki,kod 21.
Czasami mam dziurę w mocy,przy przyspieszaniu,tak jak by się zadławiła,i po paru sekundach wraca do normy.Taki efekt miałem też parę razy na benzynie,ale wiecej to na gazie występuje.
Na Luzie,lub na utrzymanej równo prędkości działa poprawnie,tylko lampka silnika pali się non stop,zapala się zaraz po odpaleniu na benzynie,i po przejściu na gaz też nie gaśnie.
Wyczytałem na którymś forum,że przy jeździe na gazie z uszkodzoną sondą nie ma większego wpływu na spalanie.
Czy przez to mogę bardziej coś uszkodzić w silniku,i jak to wpływa na ilość spalania,mogę się spodziewać ze dużo więcej spali mi gazu?
Na razie na 47 litrach gazu robiłem około 550 km,nie sprawdzałem jeszcze jak to teraz jest,bo teraz większość mam jazdy miejskiej,i dolewam za symboliczną Dychę

Ostatnio na przeglądzie w czasie pomiaru spalin,po minutowym utrzymaniu na 4000 obrotach zagotowała mi się woda i w zbiorniku wyrównawczym moglem zaparzyć kawę.
Okazało się ze wentylator nie załączył się bo tez zdechł,wiec zamówiłem używany,i teraz jeżdżę bez tego wentylatora.Temperaturę pokazuje w normie jak zawsze.
W środę czeka mnie trasa około 700km i jeżeli nie dojdzie ten wentylator na czas,to czy mogę ryzykować jazdą,czy chłodzenie przy 130km/h będzie wystarczające?
Będę jechać w nocy bo chłodniej na dworze

Ok,rozpisałem się ale chciałem jak najlepiej zobrazować sytuacje.
Już teraz Dziękuje za Odpowiedzi i Sugestie
Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
W środę czeka mnie trasa około 700km i jeżeli nie dojdzie ten wentylator na czas,to czy mogę ryzykować jazdą,czy chłodzenie przy 130km/h będzie wystarczające?



Wentylator już doszedł i sprawuje się dobrze.
Pozdrawiam.