Landi Renzo IGS - problem z wolnymi obrotami

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam. Mam w swoim Audi A4 (silnik 1.8T) instalacje Landi Renzo IGS. Od jakiegos czasu mecze sie z problemem wolnych obrotow, chodzi dokladnie o to ze silnik na benzynie chodzi idealnie, na gazie za to chodzi nie rowno, tzn niby trzyma w miare rowne obroty ale ewidentnie nie chodzi na jednym z cylindrow. Bylem z tym problemem u roznych gazownikow, wydalem sporo pieniedzy a problem nadal nie rozwiazany. W reduktorze wymieniony zostal zestaw naprawczy (teraz wg kompa reduktor dziala ok, z reszta po regulacji wszystkie parametry instalacji sa w porzadku), wymieniony byl jeden z silniczkow krokowych dozatora (ten po lewej, z kablem z czerwona opaska), rozdzielacz porzadnie wyczyszczony, przewody rowniez sprawdzane, dysze w kolektorze czyste, kolektor szczelny wiec nie zasysa lewego powietrza. Dodam ze silnik po dodaniu gazu zaczyna pracowac rowno, na wszystkich cylindrach. Wyglada na to ze jeden z cylindrow dostaje zbyt male cisnienie gazu na wolnych obrotach ale wszystko jest pozornie drozne i dobrze ustawione. Dzis zauwazylem tez ze np po odpiciu ktoregos z wezykow podcisnieniowych od kolektora obroty nieco sie podnosza i silnik zaczyna rowniej pracowac. Moze ktos spotkal sie z takim problemem lub ma jakis pomysl co moze byc jego przyczyna?

Z gory dzieki za odpowiedzi, pozdr

[ wiadomość edytowana przez: jasiek888 dnia 2010-05-19 01:37:57 ]
  
 
witam wg mnie to jest tak silnik krokowy wolnych obrotów został wymieniony to ja bym wyciągnął ten silnik przesmarował bym ośkę tego silnika potem bym go oczywiście założył bo morze chodzi na sucho mimo to ze jest nowy a on odpowiada za wolne obroty silnika bo mam taką samą instancje obroty mi goniły wiec to pomogło a jeśli to nie pomorze to na bank regulacja sterownika się kłania zaznaczam że nie łatwo to ustawić bo sam to ustawiałem trzeba kumać o co chodzi w ustawieniach kompa LPG ale najpierw spróbuj 1 sposób bez regulacji czy coś pomorze

[ wiadomość edytowana przez: irek1232 dnia 2011-03-05 15:00:53 ]