Jakość LPG – Mistral – traci moc przy wysokich o

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Ponieważ jestem tu nowy to przede wszystkim wszystkich serdecznie witam .

Mam problem z instalacją LPG, może ktoś z czymś takim się spotkał i podzieli się doświadczeniem.

Problem dotyczy instalacji LPG – posiadam Mistral generacji 4-Plus.

Problem - objawia się utratą mocy i szarpaniem przy wyższych obrotach.
Wyższych czyli 3 – 3,5 tys. obrotów.
Przy niższych obrotach wszystko jest na tip-top. Na wolnych pracuje równiuteńko.
Jak przekraczam obroty, traci moc i zaczyna szarpać – tak jakby ilość paliwa, która jest dostarczana do silnika była niewystarczająca. Jakby wartość energetyczna gazu była zbyt niska. Na biegu jałowym nie ma tego problemu. Tylko pod obciążeniem. Dodam że na benzynie też wszystko jest OK.

Zauważyłem że przy wyższym obciążeniu (podjeździe pod górę) zaczyna szarpać przy 3 tys. a jak zjeżdżam z góry mogę dokręcić nawet do 3,7-4 tys.

Przyczyny nasuwają się same, ale:
- oczyściłem filtry fazy lotnej i ciekłej (w tym modelu się czyści nie wymienia), wymieniłem świece, zatankowałem LPG na innej stacji (orlenie) – no i bez zmian.
Gdyby był problem z wtryskiwaczami to komputer zasygnalizowałby złe spalanie na którymś z cylindrów. Natomiast w przypadku uszkodzenia elektrozaworu – w mojej opinii byłby problem na wolnych obrotach.

Pozdrawiam
Robert
  
 
Filtr fazy lotnej wyczyściłeś i chodzi mi o ten filter na rozdzielaczu ?
Tam w rozdzielaczu jest jescze membrana gumowa i jeśli masz ponad 50 tyś km to zobacz czy jest ok jeśli nie to zamów sobie ją w MEGAPOL chyba 60 zł. koszt
Pozdrawiam