Omegas po ok. 10s przełacza na benzynę.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
No właśnie. Tydzień temu po odpaleniu auta Omegas po ok 10s przeszedł na benzynę (przechodził cały czas po kolejnych odpaleniach auta po upływie takiego samego czasu) tak jakby gazu nie było, mimo że zbiornik nie był pusty. Podpiąłem komputer, błędy "za duże, za małe ciśnienie. Skasowałem. Komputer pokazywał prawidłowe ciśnienie i temperaturę gazu ale auto pracowało tylko na benzynie. Na gaz można go było przełączyć tylko poprzez wejście w kalibrację. Wtedy wszystko było ok, chodził normalnie na gazie, ciśnienie odpowiednie, temperatura też. Wyjście z kalibracji powodowało natychmiastowe przejście na benzynę. Po odłączeniu prądu (zdjęcie klemy) i ponownym podłączeniu zaczął chodzić normalnie, aż do dziś. Przyjechałem normalnie, odpaliłem później auto i znów to samo. Parametry pokazywane przez komputer są prawidłowe, poprzez komputer daje się przełączyć na gaz i pracuje normalnie. Różnica jest taka, że odłączenie klemy nic już nie daje. A i nie zgłasza błędu dużego i małego ciśnienia.

Auto na gazie przejechało 85000km. bez awarii. Do wymiany filtrów zostało ok. 5000km.

Proszę o wskazówkę gdzie znaleźć usterkę.
  
 
Problem został prawdopodobnie zidentyfikowany. Odpowiedzialny za usterkę jest czujnik ciśnienia/podciśnienia, o taki:

http://nagaz24.pl/czujnik-cisnienia-omegas-matrix-pvs,s,1677,p,pl.html

Doraźnie pomogło rozwiązanie siłowe, tj. użycie 0,2MPa ze sprężarki powietrza. Czujnik się rozruszał i póki co wszystko jest ok.
Nowy w drodze.