ściągnięcie półosi tylnych 1.7i 1995r

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hej Wam, przeglądałem google w różny sposób, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie... Dlatego chciałbym Was prosić o pomoc

Nie znam się na samochodach terenowych, ale słysząc, że łada to sprzęt stworzony przez skromnych inzynierów.. pomyślałem, że razem z kolegą weźmiemy się za wymianę łozyska na moście tylnym. Najpierw musimy ściągnąć półosie żeby dobrać się do mostu...

Moje pytanie jest następujące... Jak to mogę zrobić? Ściągneliśmy koła i nakrętki zabezpieczające bęben i piastę (nakrętki od wewn) no i stanęliśmy w miejscu, bo nie wiem jak zdemontować półoś.

Ewentualnie kupię cały most jeśli zobaczę problemy jak ściągnę półosie i zaglądne wgłąb.. Proszę o informacje ewentualnie gdzie w okolicy Legnica (dolnośląskie) można zostawić moja "czeladnice" zeby ktos mogl to zrobić odpłatnie. W razie namiarów na dobry most proszę o kontakt (muszę tylko dowiedzieć się ile frezów jest w moim)

Bardzo proszę o pomoc, bo mój nivelator jest mega głodny terenu, a mam teraz urlop, wiec chce sie troche pobawic... Smile
Dzięki, Ładowcy!
  
 
To masz praktycznie wszystko.Przewód hamulcowy i linka odkręcona też?Teraz musisz skonstruować jakiś ściagacz bezwładnościowy,przykręcić go do półosi za pomocą śrub takich jak od kół i szarpać półosią na zewnątrz.Łożysko półosi dobrze siedzi w gniezdzie mostu.Ogólnie podziwiam Ciebie,bo wymiana łożysk przekładni głównej w tylnym moście to "wyższa szkoła tańca" ze skomplikowanymi regulacjami.Zapytam,a co się dzieje z tylnym mostem?Pewne,że to on hałasuje,a nie wał napędowy lub łożysko półosi?