Ile oleju do skrzyni ręcznej w Rav 4 D-4D 2004 r.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ponownie,

Ponieważ jeszcze nie wymieniałem oleju w aucie (kupione kilka dni temu) chciałbym podpytać ile potrzeba oleju do:
- silnika - wg instrukcji obsługi 5,9 L; mechanicy mówią 6,5 L,
- ręcznej skrzyni biegów - wg instrukcji 3,4 L; mechanicy mówią 3,5 L,
- tylny mechanizm różnicowy - wg instrukcji 0,9 L; mechanicy mówią 1,1 L;

W instrukcji znalazłem też info, że jest coś takiego jak skrzynka rozdzielcza i tam też wchodzi 0,9 L (wg instrukcji), ale mechanicy o tym nawet nie wspomnieli Wymienia się w tym ustrojstwie olej czy nie?

Dzięki serdeczne za wszelkie sugestie.

  
 
Cytat:
2014-10-24 22:37:10, Rav4rowicz pisze:
Witam ponownie, Ponieważ jeszcze nie wymieniałem oleju w aucie (kupione kilka dni temu) chciałbym podpytać ile potrzeba oleju do: - silnika - wg instrukcji obsługi 5,9 L; mechanicy mówią 6,5 L, - ręcznej skrzyni biegów - wg instrukcji 3,4 L; mechanicy mówią 3,5 L, - tylny mechanizm różnicowy - wg instrukcji 0,9 L; mechanicy mówią 1,1 L; W instrukcji znalazłem też info, że jest coś takiego jak skrzynka rozdzielcza i tam też wchodzi 0,9 L (wg instrukcji), ale mechanicy o tym nawet nie wspomnieli Wymienia się w tym ustrojstwie olej czy nie? Dzięki serdeczne za wszelkie sugestie.



do silnika starczy 6L
skrzynia rozdzielcza jest razem ze skrzynia biegow zalana i tak musisz kupic 3,5 L bo nikt ci 3,4 nie sprzeda
1L starczy do tylnego dyfra