Rav 4 3s-fe 2.0 problem z odpalaniem

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich,
Mam problem z Ravką, która bardzo ciężko odpala na zimnym silniku lub dłuższym postoju (1 godzinny wystarczy). Stało się to nagle, do tej pory odpalała aż miło. Jak wsiadam rano do samochodu to muszę kręcić ją dobre 5 sekund zanim zaskoczy, a jak już zaskoczy to przez chwilę skaczą obroty jakby gubił się zapłon na jednym z cylindrów. Samochód nie ma strat na mocy i po odpaleniu ochoczo rwie się do jazdy.
Dzisiaj, po dłuższym (tygodniowym) postoju odpaliła dopiero za 4 razem, z czego każdorazowo kręciłem ją po kilka sekund.
Co zrobiłem do tej pory? Wymieniłem świece i kable wysokiego napięcia. Podmieniłem akumulator na nowy ale i to nie pomogło.
Rav-ka jest z 1999 r., ma instalację LPG oraz 320 tys. na liczniku.
Proszę Was o jakieś wskazówki gdzie szukać problemu lub co może być nie tak.
  
 
Cytat:
2014-11-21 20:43:17, junior_ek pisze:
Witam wszystkich, Mam problem z Ravką, która bardzo ciężko odpala na zimnym silniku lub dłuższym postoju (1 godzinny wystarczy). Stało się to nagle, do tej pory odpalała aż miło. Jak wsiadam rano do samochodu to muszę kręcić ją dobre 5 sekund zanim zaskoczy, a jak już zaskoczy to przez chwilę skaczą obroty jakby gubił się zapłon na jednym z cylindrów. Samochód nie ma strat na mocy i po odpaleniu ochoczo rwie się do jazdy. Dzisiaj, po dłuższym (tygodniowym) postoju odpaliła dopiero za 4 razem, z czego każdorazowo kręciłem ją po kilka sekund. Co zrobiłem do tej pory? Wymieniłem świece i kable wysokiego napięcia. Podmieniłem akumulator na nowy ale i to nie pomogło. Rav-ka jest z 1999 r., ma instalację LPG oraz 320 tys. na liczniku. Proszę Was o jakieś wskazówki gdzie szukać problemu lub co może być nie tak.


Sa 3 możliwości.
Paliwo się cofa do baku ,lub zawor isc się blokuje lub zagazowuje się poprzez nieszczelne wtryski gazowe.
Na początek odpal przelacz na gaz , zakręć na butli aby zgasł,Odkrec rure gazowa od wtryskiwaczy i zaslep.Wazne aby odkrecic rure do testow od listwy wtryskow.Odpal na benzynie pojezdzij wylacz i odpal po paru godzinach czy będzie dalej problem.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer