Toyota Previa r .2001 D4D 116km Problem z utratą mocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco

Witam
A więc mój problem polega na tym że auto w trybie miejskim spisuje się ok ale tylko gdy chcemy jechać na jakiś wypad za miasto i na autostradzie próbuje autko troche przegonić dochodzę do 135-140km/h obroty 3tyś i czuć takie jak gdyby lekkie szarpanie czuć że samochód chciał by jechać szybciej i coś go blokuje [ chyba wyłącza sie turbo] i samochód traci moc na biegach od 1 do 4 wchodzi ponad 3 tys obr. Pedał gazu wciśnięty do oporu a prędkość spada a wjazd pod górkę to tylko na jedynce no totalny brak mocy i zwiększ się spalanie. Polepsza sprawe tylko zatrzymanie sie odpięcie klem z akumulatora ale i tak problem pojawia ponownie przy próbie jazdy powyżej 3 tyś i 140 km/h. Zaraz po zakupie auta zrobiliśmy test i wtedy auto jechało nawet 170km/h i nic sie nie działo problem pojawił sie jakies parę miesięcy po zakupie . Dodam że na co dzień auto jest mało użytkowane wyjazdy do sklepów itp. Mechanik po podpięciu pod komputer stwierdził że turbo działa dobrze kazał wymienić przepływomierz i to nic nie dało wymieniłem też zaworek SCV ten zielony później też czerwony niepotrzebnie no i filtry paliwa i powietrza , czyściłem zaworek VRV nie był specjalnie brudny samochód nie kopci nie smrodzi odpala bez problemu. Proszę o pomoc