Toyota carina II dziura w gazie.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich.
Posiadam toyotę Carinę II 88 r. 1,6 16v EFI, do tamtego roku auto chodziło jak malina szczerze jak na swoje lata nie jednokrotnie zadziwiała innych kierowców na szosie Niestety odkąd zaczęła się zima pojawił się problem z dziurą w gazie jeżeli powoli wciskam gaz wszystko jest w porządku autko powoli ale równo zbiera się na obroty i przyspiesza. Problem pojawia się gdy nagle wcisnę gaz do połowy auto nagle traci na sile i po prostu go dławi a czasami lekko szarpie tracąc całkowicie moc, efekt czasami pojawia sie przy ostrym startowaniu ze skrzyżowania muszę zdjąć nogę z gazu i powoli dopiero ruszać, czasami jak wcisnę do końca gaz jest tam taki przycisk w podłodze do dzisiaj nie wiem do czego służy to wtedy auto żwawiej przyspiesza. Jestem właścicielem tego auta od 5 lat znam trochę te autko i nie było z nim nigdy problemu. Wymieniłem kable już drugie wymieniłem świece już też drugie ale efekt ten sam wyczyszczona została przepustnica wymyta i wyszorowana ustawiony zapłon rozrząd poprawiony i nadal efekt ten sam mechanik powiedział że wina może być w cewce albo w aparacie zapłonowym ale to auto już nie jest młode a szkoda mi co chwile dokładać pieniądze żeby eksperymentować. z moich obserwacji zauważyłem ze kontrolka która jest w desce rozdzielczej pokazująca ekonomiczną jazdę ta zielono pomarańczowa kiedyś zmieniała się jak mu ostro wcisnąłem gaz teraz od razu po wciśnięciu delikatnie gazu pokazuje jazdę nie ekonomiczną. Teraz moje pytanie czy znacie jakieś powody co mogło by powodować takie zachowanie? Silnik chodzi równo nie skacze na obrotach.





[/IMG]

[ wiadomość edytowana przez: lasterox dnia 2010-06-20 19:15:13 ]