Coś mi zaczęło zgrzytać...

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, mam problema z zawieszeniem (chyba) przedniego lewego koła. Ogólnie rzecz biorąc, to skrzypi podobnie jak zawiasy w starych drzwiach, co słychać zwłaszcza podczas manewrów na parkingu i przy naciskaniu na lewą stronę przodu samochodu (na maskę lub "bujając się" na progu kierowcy). Poza tym słychać również, że coś "dobija" po najechaniu lewą stroną na nierówność, np. "leżącego policjanta" czy dziurę. Niedawno wymieniałem tuleje wachaczy, i lewy łącznik stabilizatora. Poprzedni właściciel, z tego co mówił zaufany mechanik niedawno (z pół roku temu) wymieniał przednie amortyzatory. Podpowiedzcie, co to może być, bo ja niestety nie jestem mocny w te klocki...

Pozdrawiam
  
 
W przednich kolach( raczej z na przednich oskach ) sa zamocowane odbijacze ( takie gumy ktrore chronia metalowe czesc aby sie ze soba nie stykaly ) Te gumy maja wyglad stozka, jak na maxa skrecisz kolo to bedziesz je widzial. Prawdopodobnie gdy nastepuje bujanie samochodem lub zjezdzanie z kraweznika ( tak jak u mnie ale ja mam to tylko wtedy gdy dodatkowa skrece kolami) to te gumy stykaja sie ze siebie genrujac stukot. Nie wiem czy opisalem Ci dosyc dokladnie, nie wiem tez jak te gumy fachowa sie nazywaj ale mozesz im sie przyjzec. Nie wiem tez dlaczego one sie stykaja pewnie nastapilo jakies znaczne zuzycie elementow zawieszenia.