Dobre ubezpieczenie dla klasycznego samochodu

Dobre ubezpieczenie dla klasycznego samochodu - Samochody28.01.2016 Na brytyjskich drogach spotyka się wiele klasycznych, a nawet zabytkowych samochodów. Ich właściciele to wielcy miłośnicy żywej historii, którzy dbają o swoje pojazdy czasami bardziej niż o najbliższych.

Jednak nawet oni nie są w stanie przewidzieć wszystkich sytuacji, które mogą zagrozić ich pupilkom. Dlatego też ważne jest odpowiednie ubezpieczenie, które pokryje wszelkie ewentualne, nieprzewidziane szkody.

Czym kierować się wybierając ubezpieczyciela?

Szukając ubezpieczyciela, wiele osób kieruje się przede wszystkim ceną, a nie tym, co może uzyskać w ramach oferty. Dobre ubezpieczenie auta, zwłaszcza klasycznego lub zabytkowego powinno obejmować nie tylko pokrycie szkód związanych z wypadkami na drodze, ale także kradzieżą lub innymi zdarzeniami losowymi. Najlepiej by firma oferująca takie ubezpieczenia miała specjalną ofertę dedykowaną dla starych samochodów. Taką firmą jest Lancaster Insurance Services, która przygotowała ubezpieczenia dedykowane specjalnie dla miłośników aut klasycznych. Pełna oferta firmy, stworzona przez entuzjastów dla entuzjastów, jest do przejrzenia pod adresem https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/classic-car-insurance/.

Lancaster Insurance Services powstał w 1984 roku jako dział ubezpieczeniowy MG Owners Club. Firma ta specjalizuje się nie tylko w ubezpieczeniach aut klasycznych lub zabytkowych, ale swoją ofertą obejmuje inne typy samochodów m.in. auta terenowe, campery, kit cary, itp. W przeciwieństwie do konkurencyjnych ubezpieczycieli, Lancaster Insurance Services nie skupia się wyłącznie na nowych i popularnych markach pojazdów.

Co daje ubezpieczenie w Lancaster Insurance Services?

Ubezpieczenie auta w Lancaster Insurance Services daje właścicielom klasycznych lub zabytkowych aut szereg korzyści. Ubezpieczenie auta obejmuje ochronę od takich zdarzeń jak wypadki drogowe, kradzież lub uszkodzenia powstałe na skutek innych przyczyn w tym takich, które nastąpiły poza normalnym użytkowaniem na drodze, np. w czasie garażowania.

Firma zapewnia swoim klientom wygodną obsługę, w tym możliwość zgłaszania roszczeń przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Polisa i znacznie więcej

Wykupienie polisy na samochód w Lancaster Insurance Services daje szereg dodatkowych korzyści, przede wszystkim oszczędności. Członkostwo w klubie właścicieli klasycznych aut oraz konkretna, ustalona w umowie liczba przejechanych mil rocznie dają gwarancję nawet o 25% niższej kwoty składki. Oferta ubezpieczeniowa obejmuje także wszelkie zgłoszone modyfikacje, które powstały w czasie remontu lub renowacji starego auta. Ponadto jedną polisą można objąć wiele samochodów np. wchodzących w skład kolekcji aut klasycznych. Oferta taka obejmuje także inne typy aut, a nawet traktory.

Jakie marki można ubezpieczyć w Lancaster Insurance Services?

Oferta obejmuje praktycznie większość pojazdów wyprodukowanych na przestrzeni lat, a które otrzymały status auta klasycznego. Ubezpieczane są auta angielskie takich marek jak m.in: Mini, MG, Aston Martin, Rolls-Royce, Austin, Bentley, Jaguar, Triumph czy Vauxhall. Ale ochroną obejmowane są także auta innych marek, zarówno europejskich (np. Mercedes, BMW, Citroen, Alfa Romeo czy Peugeot), jak i klasyczne modele aut amerykańskich lub japońskich.