Tricki, które pozwolą Ci taniej wynająć samochód

Tricki, które pozwolą Ci taniej wynająć samochód - Samochody09.05.2016 Zanim zdecydujesz się wynająć samochód w swoim kraju bądź za jego granicami konieczne staje się zastosowanie kilku cennych porad, które pozwolą Ci wpłynąć na wybór najlepszej oferty z możliwych.

Wbrew powszechnej opinii nie jest to wcale łatwe zadanie i dlatego też warto jest skorzystać z pomocnych wskazówek oraz usług firm sprawdzonych jak np. wypożyczalnia aut - www.exel.gda.pl

Nikogo nie trzeba przekonywać do faktu, że podróżowanie samochodem niesie ze sobą ogromne korzyści. Oprócz komfortu i wygody pozwala dostać się w każde miejsce, którego zwiedzeniem jesteśmy zainteresowani. Jednak bardzo częste są sytuacje, w których to podróż własnym samochodem nie wchodzi w grę. Mając do pokonania kilkaset kilometrów trzeba liczyć się ze sporym stresem, zmęczeniem oraz wydatkiem na paliwo. Niekiedy znacznie lepszym rozwiązaniem jest dostanie się do miejsca docelowego za sprawą środków transportu publicznego, a na miejscu skorzystanie z usług firm wynajmujących samochody.

O tym musisz pamiętać podczas wynajmu samochodu...

Zapoznanie się z warunkami umowy i regulaminem świadczenia usług jest konieczne nie tylko podczas zawierana umowy z firmą wynajmującą samochody. Pochopne decyzje mogą nas słono kosztować wobec czego zaleca się dokładne przeczytanie umów – upewnij się, że treść umowy jest dla Ciebie jasna, a jeżeli pewne kwestie są dla Ciebie niejasne to wstrzymaj się z jej podpisaniem. O swoich wątpliwościach porozmawiaj z osobą pracującą w firmie zajmującej się wynajmem aut.

Zweryfikuj zakres ochrony ubezpieczeniowej

Wynajmując samochód w zaproponowaną stawkę najczęściej masz wliczoną kwotę za OC, ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka oraz ubezpieczenie od kradzieży. Standardem jest również to, że udział własny na wypadek szkody w zdecydowanej większości przypadków jest wysoki. Stąd też w sytuacji, w której to decydujesz się na skorzystanie z usług firmy wynajmującej samochody pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu, które obniża bądź obejmuje kwotę udziału własnego na wypadek uszkodzenia auta. Dokładnie przemyśl temat zanim zdecydujesz się na zawarcie takowej umowy, ponieważ może Cię to słono kosztować.

Pamiętaj o tym, że część wynagrodzenia agenta to prowizja od sprzedaży stąd też będzie Cię on zachęcał do zakupu dodatkowych opcji. Sugerowanymi propozycjami będzie: ubezpieczenie bagażu czy ubezpieczenie od wypadków. Firmy specjalizujące się w wynajmie samochodów bardzo często proszą o wpłacenie kaucji, do czego używa się zwykle karty kredytowej. Jest to dobre rozwiązanie choćby z tego względu, że kwota kaucji nie zostaje zamrożona na karcie debetowej w czasie wynajmu auta, więc masz ją stale do swojej dyspozycji. To z karty pobierana jest opłata w sytuacji, kiedy dojdzie do uszkodzenia wozu. Z kolei inne opłaty jakie mogą zostać Ci naliczone to, np.: opłata za brak uzupełnionego baku paliwa przez dokonaniem zwrotu auta. Pamiętaj, że możesz uniknąć tych wszystkich nieprzewidzianych wydatków jeżeli zapoznasz się z warunkami umowy przed jej podpisaniem.

Źródło: Excel