Auto Moto Show 2016 już w najbliższy weekend

Auto Moto Show 2016 już w najbliższy weekend - Samochody09.05.2016 Tegoroczna edycja Auto Moto Show zapowiada się niezwykle ciekawie. Jak co roku organizatorzy zaprezentują wiele nowych, wchodzących na rynek modeli samochodów. Do obiektów EXPO SILESIA zapraszamy w sobotę i niedzielę 14 i 15-go maja.

Jaguar pokaże model F-pace, który będzie można porównać z konkurentami z Audi czy BMW. Mercedes pokaże nową E-klasę i piękny model C-coupe. Bogatą ekspozycję przygotowuje Renault. Zobaczymy nowego Megana i następcę Laguny - Talismana. Volkswagen pochwali się zupełnie nowym Tiguanem, wyposażonym w niezwykłe systemy wspomagające auto. Oczywiście nie może zabraknąć Opla Astry, czyli samochodu roku, z wchodzącą właśnie na rynek wersją kombi. Na pewno dla zwiedzających będzie interesujące porównanie najnowszych modeli samochodów KIA i Hyundai, bratnich firm, ale konkurujących ze sobą. Bogatą ekspozycję awizuje Citroen wzbogacony o nową ekskluzywną markę, DS. Ford także ma się czym pochwalić, choćby nowym modelem Ranger. Trudno tu wymienić wszystkich wystawców prezentujących nowe modele. Warto jednak wspomnieć Mazdę, Fiata, Lexusa i Ssang Yonga.

Auto Moto Show 2016
Jednak motoryzacyjne targi to nie tylko samochody. Będą także motocykle, samochody rajdowe, zabytkowe, amerykańskie i te wzbudzające największe emocje jak Ferrari czy Lamborghini. Nie zabraknie spotkań ze znanymi ludźmi, wybitnymi kierowcami i z… przedstawicielami Policji i Inspekcji Transportu Drogowego, przed którym można będzie wylać swoje żale.

Polska Grupa Ratownictwa Medycznego zaprasza do wioski ratowniczej - to tutaj każdy będzie mógł się nauczyć oraz podszkolić podstawowe techniki udzielania pierwszej pomocy. Do dyspozycji zwiedzających będą fantomy ćwiczeniowe do resuscytacji wraz z instruktorami, którzy zaprezentują różne metody udzielania pomocy. Z kolei na stoisku Inspekcji Fotelików rodzice będą mogli sprawdzić, czy mają prawidłowo zamocowany w samochodzie fotelik do transportu dzieci.

Zapraszamy również na atrakcyjne pokazy Easy Driftu, wraz z możliwością przejażdżki "driftowozem"(na fotelu pasażera) dla osób, które będą zwycięzcami konkursów organizowanych podczas targów. Po placu pokazowym będą się też przemieszczać: studencki bolid Green Power, elektryczne deskorolki i ekstremalni rowerzyści. Zapewne sporo szumu i kurzu wytworzą samochody off-roadowe i auta biorące udział w rajdach wraków.

Zarówno w sobotę jaki i w niedzielę na terenie targów pojawią się w bardzo licznych grupach motocykliści – w sobotę będą to uczestnicy akcji MotoSerce, a w niedzielę tradycyjną już paradę zorganizuje Stowarzyszenie Motocyklistów „Dawcy Uśmiechu”. Będą też konkursy sprawnościowe dla motocyklistów.

Niewątpliwą atrakcją nie tylko dla najmłodszych miłośników motoryzacji, ale zapewne także dla ich ojców będą dwa profesjonalne tory dla modeli zdalnie sterowanych: jeden, na którym oprócz samochodów będzie można obejrzeć także drony i drugi – największy w Polsce Tor Slot Cars o długości 70 m ciągnący się na kilku poziomach.

Jeśli do tego dodać pokazy, konkursy (w tym konkurs sprawnościowy, gdzie główną nagrodą będzie możliwość przejażdżki Lamborghini lub Ferrari na profesjonalnym torze) i zabawy oraz wybory miss moto to motoryzacyjny weekend wydaje się niezwykle atrakcyjny. Do obiektów EXPO SILESIA zapraszamy w sobotę i niedzielę 14 i 15-go maja.

Źródło: Auto Moto Show / Expo Silesia