Alpine A110 z tytułem samochód Roku 2021

Alpine A110 z tytułem samochód Roku 202114.02.2021
Trzecie zwycięstwo z rzędu: Alpine A110 po raz kolejny zdobywa prestiżową nagrodę Samochód Roku 2021. Czytelnicy niemieckiego magazynu "Auto Motor und Sport" przyznali Alpine A110 pierwsze miejsce w kategorii samochodów sportowych.

Było to już czterdzieste piąte głosowanie zorganizowane wśród czytelników tego magazynu. Uczestnicy mogli oddawać głosy na swoje ulubione samochody w jedenastu różnych kategoriach.

Tytuł Samochód Roku 2021 dołącza do długiej listy nagród przyznanych dotąd Alpine A110

W ostatnim czasie samochód zdobył – drugi rok z rzędu – tytuł Sportowego Samochodu Roku 2020 przyznany mu przez brytyjski miesięcznik "What Car", a także tytuł Performance Car of the Year przyznawany przez magazyn „BBC TopGear”. Alpine zamierza w przyszłości rozszerzyć swoją gamę modeli o wyjątkowe i innowacyjne samochody sportowe. W tym celu zdecydowano o połączeniu działalności Alpine Cars, Renault Sport Cars i Renault Sport Racing w ramach nowej, samodzielnej jednostki organizacyjnej.

Alpine
Alpine A110

Marka, która docelowo zamierza produkować wyłącznie modele z napędem elektrycznym, będzie korzystać z bogatego inżynieryjnego know-how zespołów Formuły 1 oraz wszechstronnego zaplecza technicznego Grupy Renault i Aliansu Renault-Nissan-Mitsubishi.

Źródło: Alpine