Alpine zaprezentowało A110 LEGENDE GT 2021

Alpine zaprezentowało A110 LEGENDE GT 202120.05.2021
Alpine prezentuje przeznaczoną na rynek europejski limitowaną serię 300 egzemplarzy A110 LEGENDE GT 2021. Nowa seria wynosi elegancję modelu A110 Legende na niespotykany poziom.

Oparta na wersji Legend edycja A110 LÉGENDE GT 2021 jest kolejną interpretacją kanonów coupé GT, z silnikiem o mocy 292 KM z modelu A110S i stanowi unikatowe połączenie komfortu i wysokich osiągów.

Po sukcesie wprowadzonego na rynek w 2020 roku A110 LÉGENDE GT na rynek wchodzi dzisiaj edycja LÉGENDE GT 2021. Zwraca uwagę nowymi, wyróżniającymi ją akcentami stylistycznymi i bogatą ofertą wyposażenia, która jest zgodna z oczekiwaniami najbardziej wymagających klientów. Parametry techniczne samochodu podkreślają sportowy charakter A110, napędzanego silnikiem o mocy 292 KM montowanym w modelu A110S.

Alpine
Alpine A110 LÉGENDE GT 2021

Oprócz nowej koncepcji stylistycznej, nowa edycja Alpine charakteryzuje się unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego.

Dwie kombinacje stylistyczne dla dwóch typów auta

  • Nowoczesność i techniczne zaawansowanie - unikatowy, matowy kolor nadwozia Srebrny Mercure i komfortowe fotele kubełkowe Sabelt® pokryte skórzaną tapicerką w czarnym kolorze z szarymi przeszyciami nadają A110 LEGEND GT 2021 na wskroś sportowy styl, wprost zapraszający do ruszenia w trasę.
  • Elegancja i wyrafinowanie - nadwozie w kolorze Niebieska Otchłań (Bleu Abysse) oraz ekskluzywna, skórzana tapicerka foteli Sabelt® w kolorze bursztynowym nadają autu charakter typowy dla modeli GT.

Oprócz premierowego, matowego koloru nadwozia Srebrny Mercure, A110 LÉGENDE GT 2021 jest również dostępne w oferowanym już wcześniej w tej gamie kolorze Niebieska Otchłań (Bleu Abysse). Jasnozłote oznaczenia Alpine i diamentowane obręcze kół Grand Prix 18”, z intensywnie złotymi zaciskami hamulców tworzą subtelny kontrast z oboma kolorami nadwozia. Finalnym akcentem są półprzezroczyste tylne światła LED, które odróżniają A110 LÉGENDE GT 2021 od innych wersji A110.

Alpine
Alpine A110 LÉGENDE GT 2021

Komfortowe fotele Sabelt® z regulacją sześciu parametrów są dostępne w dwóch wersjach wykończenia ze skórzaną tapicerką w kolorze bursztynowym lub czarnym. Panele w tym samym kolorze pojawiają się również na płatach drzwi. Brązowym lub szarym przeszyciom obić towarzyszy dopasowany kolorystycznie znacznik środkowego położenia kierownicy. Wśród innych wyróżników tej edycji uwagę zwracają takie elementy, jak podsufitka dachowa z mikrofibry Dinamica, błyszczące karbonowe wstawki z miedzianym splotem na środkowej konsoli, osłona deski rozdzielczej i nawiewy powietrza. Przyjazną, utrzymaną w duchu GT atmosferę wnętrza A110 LÉGENDE GT 2021 uzupełniają dywaniki podłogowe i aluminiowy podnóżek po stronie pasażera. Umieszczona u podstawy środkowej konsoli numerowana tabliczka podkreśla ekskluzywny charakter auta.

Nadwozie w matowym kolorze Srebrny Mercure z czarną kolorystyką wnętrza, nadające Alpine nowoczesny, technicznie zaawansowany wygląd lub dodające elegancji i wyrafinowania nadwozie w kolorze Niebieska Otchłań w połączeniu z bursztynową tapicerką, są zależne od preferencji i osobowości nabywcy. Ale w każdym wydaniu kierowca ma gwarancję doznań w stylu Alpine – samochody z nowej serii limitowanej są jak zawsze zwinne, komfortowe i zapewniają wysokie osiągi.

Alpine
Alpine A110 LÉGENDE GT 2021

Parametry techniczne na najwyższym poziomie

Oprócz eleganckiej stylistyki nadwozia i ekskluzywnego wnętrza, A110 LÉGENDE GT 2021 wyróżnia się także unikatowym połączeniem silnika i układu jezdnego. W tej edycji, bazującej na wersji Legend, wykorzystano elementy dotąd dostępne wyłącznie w A110S: ten sam silnik o mocy 292 KM, sportowy układ wydechowy oraz bardzo wydajny układ hamulcowy, uzyskując doskonałą równowagę między komfortem a wysokimi osiągami. Podobnie jak wszystkie Alpine, samochód posiada lekką konstrukcję aluminiową, umieszczony centralnie silnik i zawieszenie z podwójnymi wahaczami (z przodu i z tyłu). Turbodoładowany silnik o pojemności 1,8 litra posiada moc 292 KM i 320 Nm momentu obrotowego, dostępnego w zakresie od 2 000 do 6 400 obr. Niewielka masa i dwusprzęgłowa skrzynia biegów pozwalają A110 LÉGENDE GT 2021 przyspieszać od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,4 sekundy i rozwijać na torze maksymalną prędkość 250 km/h. Oprócz specyficznych dla tej limitowanej edycji elementów wykończenia, samochód wyróżnia się bogatym wyposażeniem standardowym, obejmującym czujniki parkowania przodem i tyłem, kamerę cofania oraz system audio Focal. Dzięki temu A110 LÉGENDE GT 2021 zapewnia idealną równowagę między wysokim poziomem komfortu a ułatwiającym codzienne użytkowanie precyzyjnym zachowaniem na drodze.

Alpine
Alpine A110 LÉGENDE GT 2021

Dla podkreślenia unikatowego charakteru A110 LÉGENDE GT 2021, edycja będzie ograniczona do 300 numerowanych egzemplarzy, przeznaczonych wyłącznie na rynek europejski.

Rezerwacje przez aplikację Alpine

A110 LÉGENDE GT 2021 można zarezerwować przez aplikację Alpine, podobnie jak inne wersje A110. W tym celu należy pobrać aplikację z Apple Store lub Google Play, a następnie utworzyć konto. Po utworzeniu konta użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji aplikacji Alpine. Może otrzymywać powiadomienia o nowościach marki czy zarezerwować A110. Wystarczy kliknąć. A jeśli zmieni zdanie, otrzyma zwrot wpłaty w pełnej wysokości, bez żadnych kosztów.

Później trzeba tylko wybrać salon Alpine, w którym będzie można przekształcić rezerwację w zamówienie. Na tym etapie można jeszcze zmienić specyfikację samochodu. Po złożeniu zamówienia szczęśliwy nabywca staje się członkiem wielkiej rodziny fanów Alpine.

Źródło: Alpine/Renault