Bentley Bentayga z nowymi opcjami Mulliner

Bentley Bentayga z nowymi opcjami Mulliner29.03.2021
Model Bentayga zaczął oferować zestaw opcji na zamówienie Bentley Mulliner. Personalizacja modelu jest możliwa w salonach stacjonarnych oraz za pomocą konfiguratora online Bentley Mulliner Visualiser.

Dowolny odcień

Zespół Bentley Mulliner starannie wyselekcjonował gamę kolorów lakierów, umożliwiając klientom jeszcze dokładniejszą konfigurację wyglądu zewnętrznego modelu Bentayga. Firma oferuje jedną z największych „standardowych” palet kolorów spośród wszystkich luksusowych producentów samochodów na świecie, zaś Mulliner rozszerza wybór o kolejne 26 barw, w tym jednolite, metaliczne i satynowe. Oferta jest dostępna w Polsce nie tylko w salonach w Katowicach i Warszawie, ale również za pomocą dedykowanego programu Mulliner Visualiser.

Bentley
Bentley Bentayga

Doświadczenie marki w zakresie natryskiwania ręcznego w połączeniu z wykorzystaniem najnowszej technologii zapewnia gwarancję wykończenia każdego pojazdu na najwyższym poziomie. Dział firmy Bentley do spraw zamówień osobistych oferuje również możliwość dopasowania koloru do każdej dostarczonej próbki przy korzystaniu innowacyjnego oprogramowania do rozpoznawania kolorów. Program przeprowadza analizę składu dostarczonej próbki i pozwala na szczegółowe odtworzenia jej barwy.

Unikalne wnętrze

Szeroka gama 27 kolorów skór i szwów oferowana w ramach Bentley Mulliner pozwala osiągnąć wyjątkowy podział kolorów we wnętrzu. Przy tworzeniu własnej konfiguracji projektu można wybrać naraz do trzech barw, co pozwala na uzyskanie pożądanego przez klienta efektu. Przy zamawianiu egzemplarza można również poprosić o dowolny motyw graficzny, haft lub napis, który zostanie uwieczniony we wnętrzu.

Bentley
Bentley Bentayga

Bentley Mulliner oferuje również dodatkowe akcenty kolorystyczne wpływające na nastrój panujący w samochodzie. Dzięki lamówkom siedzeń i dywanów oraz ręcznemu haftowi klienci mogą dostosować wygląd i charakter kabiny do własnych potrzeb. Proces ręcznego zszywania kabiny Bentaygi zajmuje rzemieślnikowi 44 godziny. Wykorzystywana przy tym nić została zaprojektowana tak, aby uzyskać wyjątkową trwałość. To zasługa między innymi specjalnych barwników, które pozwalają zachować kolor przez cały okres użytkowania pojazdu. Klienci, którzy lubią bardziej sportowy charakter wnętrza, mogą zamówić też Alcantarę na wybranych elementach.

Od tradycji do współczesności

W ofercie Bentaygi dostępne są cztery różne tweedy, które harmonizują z naturalnymi kolorami skóry w całej kabinie. Zielony materiał, Cheltenham, jest skierowany do klientów preferujący tradycyjne rozwiązania. Z kolei barwa Glen Plaid – Tolsta Beach, nazwana na cześć brzegów Hebrydów Zewnętrznych, jest bardziej odważna.

Bentley
Bentley Bentayga

Dopełnieniem wyboru są tweedy Charcoal i Sand Herringbone o bardziej subtelnej, lecz wciąż nowoczesnej stylistyce w ciemnym i jasnym odcieniu. Bentley Mulliner oferuje szeroką gamę opcji forniru, która powoduje, że żadne dwa egzemplarze Bentaygi nie są identyczne. Klientom zapewniony jest wybór spośród 103 opcji lakierowanych fornirów, dopasowanych do dowolnego koloru z gamy farb zewnętrznych Standard, Extended i Bentley Mulliner lub do kolorów skóry wewnętrznej.

Do tworzenia lekkich fornirów o grubości zaledwie 0,1 mm eksperci Bentley Mulliner wykorzystują kamień uformowany ponad 200 milionów lat temu. Każda warstwa jest nakładana ręcznie i szlifowana pomiędzy aplikacjami, zapewniając przyleganie lakieru do naturalnych rowków drewna. Powstałe w ten sposób wykończenie przypomina wosk i doskonale podkreśla autentyczny, naturalny kolor i fakturę drewna.

Bentley
Bentley Bentayga

Zrównoważony luksus

Zespół Bentley Mulliner we współpracy z tradycyjną fabryką tekstyliów wyprodukował naturalną wełnianą tkaninę, podobną do tych stosowanych w garniturach szytych na miarę. Przy produkcji materiału zakład dokłada wszelkich starań, aby proces odbywał się w jak najbardziej etyczny i ekologiczny sposób. Wpisuje się to strategię firmy Bentley, Beyond100, aby stać się światowym liderem w zakresie zrównoważonej, luksusowej mobilności.

Źródło: Biuro Prasowe Bentley