Bentley Bentayga S Black Edition - mroczna strona Bentaygi

Bentley Bentayga S Black Edition - mroczna strona Bentaygi17.04.2024
Bentayga S Black Edition to jedna z najbardziej efektownych konfiguracji luksusowego SUV-a Bentleya, łącząca żywe akcenty kolorystyczne z czarnymi detalami.

Bentley Motors, brytyjski producent samochodów luksusowych, przedstawił najnowszą specjalną edycję swojego SUV-a, uznawaną za najbardziej imponującą konfigurację w historii firmy. Bentayga S Black Edition to połączenie wyszukanych czarnych detali i zaawansowanych technologii. To, co wyróżnia tę wersję, to także pierwsze w ponad 100 letniej historii marki zastosowanie zabarwionych na czarny kolor skrzydeł w logo producenta.

Bentley Bentayga S Black Edition 2024

Imponujący design Bentaygi S Black Edition

Samochód mocno wyróżnia się na tle swoich poprzedników. Szary lakier karoserii zestawiono z czarnymi felgami i przyciemnionymi szybami, a klienci, którzy zdecydują się na tę wyjątkową edycję mogą wybierać spośród siedmiu wersji kolorystycznych akcentów: Mandarin, Signal Yellow, Klein Blue, Pillar Box Red, Ice, Hyper Green i Beluga. Kolorowe detale znajdują się na zderzakach, spojlerze i nakładkach progowych.

Na desce rozdzielczej, konsoli centralnej i listwach w pasach użyto nowego splotu z włókna węglowego, który zapewnia idealne tło dla oznaczenia Black Edition. W standardzie klienci mogą także cieszyć się pakietem Dark Chrome, w ramach którego wiele elementów wewnątrz kabiny zostało wykonanych w czarnym połysku. Efekt dopełnia także możliwość wyboru spośród trzech różnych systemów audio: Bentley Signature, Bang & Olufsen for Bentley oraz Naim for Bentley.

Bentley Bentayga S Black Edition 2024
Bentley Bentayga S Black Edition 2024

Zwinność i dynamiczny charakter

Dynamiczny charakter modelu Bentayga S Black Edition został wzmocniony w każdym z dostępnych trybów jazdy poprzez elektroniczne sterowanie wszystkimi kołami oraz zastosowaniu technologii Bentley Dynamic Ride z aktywną kontrolą przechyłów nadwozia.

Przy niskich i średnich prędkościach tylne koła są sterowane w przeciwnym kierunku do kół przednich, co pomaga w szybkiej zmianie kierunku, maksymalizując manewrowość w ciasnych przestrzeniach i zmniejszając promień skrętu o 1 m. Z kolei przy wyższych prędkościach tylne koła skręcają w tym samym kierunku co przednie, co poprawia stabilność i zapewnia większą kontrolę.

Bentley Bentayga S Black Edition 2024

Wyjątkowa wydajność

Luksusowy SUV w tej wyjątkowej konfiguracji jest dostępny w dwóch jednostkach napędowych. Jedną z nich jest renomowany, turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów, mocy 550 KM i 770 Nm momentu obrotowego. Pozwala to rozpędzić się od 0 do 100 km w zaledwie 4,4 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 290 km/h.

Dzięki montowanemu w standardzie systemowi Bentley Dynamic Ride, pierwszej na świecie technologii aktywnej kontroli przechyłów, samochód wyróżnia się wiodącą w swojej klasie stabilnością kabiny, najwyższym komfortem jazdy oraz wyjątkową zwrotnością. W standardzie klienci otrzymają również sportowy układ wydechowy.

Bentley Bentayga S Black Edition 2024

Opcjonalnie, klienci mogą zdecydować się na specyfikację terenową, która posiada dodatkowe tryby jazdy: śnieg i mokra trawa, brud i żwir, błoto i szlak oraz piasek) oraz możliwość brodzenia na głębokość 500 mm.

Drugą, dostępną jednostką napędową jest układ hybrydowy oparty na doładowanym silniku V6 o pojemności 3 litrów i silniku elektrycznym o mocy 100 KW. W tej konfiguracji samochód posiada łączną moc 468 KM, co pozwala mu rozpędzić się od 0 do 100 km w zaledwie 5,3 sekundy i osiągnąć prędkość maksymalną 254 km/h.

Bentley Bentayga S Black Edition 2024

Źródło: Biuro prasowe Bentley