Zielone światło dla SUVa Bentley’a

Zielone światło dla SUVa Bentley’a24.07.2013
Bentley Motors potwierdził wczoraj w oficjalnym komunikacie, że będzie kontynuować projekt stworzenia produkcyjnej wersji pojazdu typu SUV, który da początek czwartej linii modelowej marki. SUV będzie produkowany w Crewe,...

...a do sprzedaży wejdzie w 2016 roku. By zaspokoić oczekiwania klientów Bentley będzie musiał zatrudnić około 100 nowych pracowników, którzy będą zajmowali się wytwarzaniem nowego SUVa. W ciągu najbliższych trzech lat firma zainwestuje ponad 800 milionów funtów w rozwój centrali w Crewe i tworzenie nowych modeli.

Zielone światło dla SUVa Bentley’a 1 Prezes zarządu Bentley’a, dr Wolfgang Schreiber tak skomentował plany firmy: To świetne wieści dla Bentley’a i Wielkiej Brytanii. Bentley odnosi coraz większe sukcesy na rynku i ta czwarta linia modelowa wywrze dodatkowy pozytywny wpływ na naszą aktywność biznesową. Wsparcie wszystkich osób zaangażowanych w projekt w naszym przedsiębiorstwie miała fundamentalne znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu produkcji SUVa. Zapewni to trwały wzrost firmy.

Nowy SUV ma być prawdziwym Bentley’em pod względem luksusowego charakteru, osiągów i jakości wykonania. Jak zapowiadają projektanci – będzie się również wyróżniać spośród innych SUVów, jakie może spotkać na europejskich drogach pod względem stylistyki nawiązującej do kluczowych elementów deisgnerskiego DNA Bentley’a. Będzie najbardziej luskusowym i najmocniejszym SUVem na rynku. Przedstawiciele brytyjskiego producenta wyjawili też, że podobno klienci marki zareagowali wyjątkowo entuzjastycznie na pomysł wprowadzenia do portfolio Bentley’a nowego typu pojazdu.

Źródło: Bentley, opracowanie: BM