Nowa Dacia Sandero, Sandero Stepway oraz Logan

Nowa Dacia Sandero, Sandero Stepway oraz Logan08.09.2020
W odpowiedzi na obecne oczekiwania klientów Dacia na nowo definiuje pojęcie tego, co niezbędne w samochodzie i prezentuje trzecią generację popularnych modeli tej marki.

Dacia prezentuje Nową Dacię Sandero, Nową Dacię Sandero Stepway i Nowego Logana . To już trzecia generacja modeli, całkowicie zmieniona i w nowej odsłonie stylistycznej. Nowa generacja jest reinkarnacją stylu poprzednich modeli. Nowe modele zachowują bezkonkurencyjną cenę i rozsądne rozmiary nadwozia, ale są bardziej nowoczesne, lepiej wyposażone i uniwersalne, a jednocześnie nie odcinają się od fundamentalnych wartości marki ‒ prostoty i niezawodności.

Dziś bardziej niż kiedykolwiek oferta Dacii idealnie wpisuje się w oczekiwania coraz liczniejszych i świadomych konsumentów. W ich oczach każde działanie, każda decyzja zakupowa nabierają nowego znaczenia i wymiaru czasowego. To już nie jest pojedyncze działanie, to świadome, długoterminowe podejście do konsumpcji. Samochody zajmują ważne miejsce w tym podejsciu, bo jest to zakup na wiele lat, symbol przemyślanej decyzji zakupowej.

Dacia
Dacia Sandero i Sandero Stepway

Już od 15 lat Dacia zmienia branżę samochodową. Marka pokonała drogę od jednego modelu do pełnej i zróżnicowanej gamy. Sandero, kultowy i bestellerowy model Dacii, jest od 2017 roku najlepiej sprzedającym się samochodem na rynku klientów indywidualnych.

W ciągu 15 lat Dacia stała się na rynku samochodowym symbolem przemian i zwiastunem nowego stylu konsumpcji. Jest świadomie wybieraną marką, cenioną przez nabywców. Marką, której oferta wkracza dziś w nowy wymiar z trzema nowoczesnymi modelami, jak zawsze skoncentrowanymi na tym, co ważne dla naszych klientów.

Nowoczesna i dynamiczna linia

Wyraźnie zaznaczone nadkola Nowego Sandero podkreślają mocną osobowość i solidność modelu. Pomimo to cała linia nadwozia jest bardziej płynna. Efekt uzyskano dzięki bardziej pochyłej przedniej szybie oraz niższemu dachowi z miękko opadającą linią i anteną umieszczoną na jego krańcu. Pomimo niezmienionego prześwitu Nowe Sandero wydaje się niższe i bardziej stabilne dzięki zwiększonemu rozstawowi kół, które wypełniają całe nadkola.

Dacia
Dacia Sandero i Sandero Stepway

Sandero Stepway ze zwiększonym prześwitem to uniwersalny crossover w ofercie Dacii. Linia nadwozia budzi skojarzenia z przygodą i wypadami z dala od cywilizacji. Wizerunek i DNA nowej edycji crossovera Dacii podkreślają elementy, które już na pierwszy rzut oka pozwalają go odróżnić od Nowego Sandero. Z przodu przyciąga wzrok innym kształtem wypukłej maski z wyraźnymi przetłoczeniami, chromowanym logo Stepway na grillu i wypukłymi listwami pod światłami przeciwmgłowymi. Nowy Logan zwraca uwagę zmienioną, wydłużoną sylwetką. Linia nadwozia jest bardziej płynna i dynamiczna. Opadająca linia dachu z anteną na jego krańcu i lekko zmniejszone szyby boczne pozwoliły nadać nową dynamikę sylwetce Nowego Logana. Podobnie jak Nowe Sandero, nowy model ma światła w układzie Y i starannie zaprojektowane detale, jak np. klamki drzwi, które świadczą o wyższej jakości.

Nowy charakterystyczny układ świateł

Po raz pierwszy pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y. Jest mocnym elementem stylistycznym łączącym modele trzeciej generacji Dacii. Z przodu i z tyłu pozioma linia łączy oba bloki świateł i stanowi przedłużenie ich linii, poszerzając optycznie samochód.

Dacia
Dacia Sandero i Sandero Stepway

Nowa generacja kultowych modeli podtrzymuje obietnicę marki, która pragnie oferować klientom jeszcze bardziej przystępne samochody, coraz lepiej wpisujące się w styl i wartości Dacii.

Prezentacja nowej generacji Sandero, Sandero Stepway i Logana odbędzie się 29 września 2020 roku.

Źródło: Dacia