Trzecia generacja Sandero, Sandero Stepway i Logana

Trzecia generacja Sandero, Sandero Stepway i Logana29.09.2020
To już trzecia całkowicie odnowiona edycja bestsellerowych modeli marki Dacia z nową stylistyką, nową platformą i nowym wyposażeniem.

Dacia odnawia jednocześnie trzy modele z gamy kultowych samochodów marki i wprowadza trzecią generację Sandero, Sandero Stepway i Logana w wersji sedan, która redefiniuje pojęcie nowoczesnego samochodu ‒ ma wszystko, co niezbędne, za rozsądną cenę, co odpowiada prawdziwym potrzebom klientów.

Stylistyka nadwozia Nowego Sandero, Nowego Sandero Stepway i Nowego Logana jest zupełnie nowa. Wyraźnie zaznaczone nadkola nadają Nowemu Sandero wyrazistą osobowość i współtworzą wrażenie solidności. Ogólne proporcje nadwozia nie zmieniły się, bo są kluczowe dla sukcesu tego modelu ‒ ma stosunkowo niewielkie rozmiary zewnętrzne i więcej miejsca w środku, dzięki czemu jest jeszcze bardziej uniwersalny. Linia nadwozia jest bardziej płynna dzięki pochyleniu przedniej szyby, obniżonemu o 1 cm dachowi z linią lekko uciekającą do tyłu i antenie umieszczonej na jego krańcu. Prześwit pozostał taki sam, ale dzięki większemu rozstawowi kół, które idealnie wypełniają całe nadkola, Nowe Sandero wydaje się niższe i bardziej stabilne.

Dacia
Dacia Sandero i Sandero Stepway

Nowe Sandero Stepway można natychmiast rozpoznać z przodu po masce ‒ bardziej wypukłej, z mocniejszymi przetłoczeniami. Model ma typowe cechy crossovera: większy prześwit, relingi dachowe z logo modelu, szerokie nakładki na nadkola i wzmocnienia w dolnej części drzwi wyróżniające się inną fakturą. Do tego dochodzą chromowane logo Stepway pod osłoną chłodnicy i wyraziste listwy nad światłami przeciwmgłowymi. Przedni i tylny zderzak mają osłonę w kolorze metalu.

Dacia to również przydatne innowacje i wszystko, co niezbędne. Takie są właśnie relingi dachowe Nowego Sandero Stepway, które można zmienić w bagażnik dachowy. To pomysłowe i proste w obsłudze wyposażenie jest oferowane w standardzie. Również Nowy Logan ma całkowicie nową stylistykę nadwozia. Samochód zyskał bardziej płynną linię dzięki zwiększeniu łącznej długości nadwozia o 3,6 cm, wydłużeniu rozstawu osi i skróceniu tylnego zwisu. Sylwetka samochodu z mocniej pochyloną przednią szybą i obniżonym o 1 cm dachem jest teraz bardziej smukła. Uciekająca linia dachu i nieco mniejsze szyby boczne zapewniają bardziej dynamiczny wygląd nadwozia. Koła wypełniające całe nadkola i bardziej atrakcyjny design niektórych elementów, jak np. klamek drzwi, są takie same jak w Nowym Sandero i Sandero Stepway.

Dacia
Dacia Sandero

Z przodu i z tyłu w nowych modelach pojawia się nowy układ świateł w kształcie litery Y, który będzie od teraz wyróżnikiem samochodów Dacii. Nowe oświetlenie dodaje Nowemu Sandero, Sandero Stepway i Nowemu Loganowi charakteru. Zarówno z przodu, jak i z tyłu światła są połączone poziomą linią, której przedłużenie tworzą diody LED, co optycznie poszerza nadwozie. Reflektory LED z funkcją automatycznego włączania świateł w standardzie we wszystkich poziomach wyposażenia zapewniają lepszą widoczność w nocy.

NOWA JAKOŚĆ WE WNĘTRZU

Pod każdym względem wnętrze to ogromny skok do przodu. Nowa deska rozdzielcza ma zdecydowanie bardziej ergonomiczny kształt i jest pokryta nowymi materiałami wykończeniowymi, które współtworzą nowoczesne i przyjemne wnętrze. Te same materiały zostały wykorzystane na panelach drzwi i tapicerce siedzeń.

Również miejsce kierowcy jest bardziej ergonomiczne dzięki nowym siedzeniom z wieloma możliwościami regulacji, a także możliwości regulacji ustawienia kierownicy. Kierowca zyskał większy komfort. Dacia proponuje również nowy system Media Control do obsługi radia, telefonu i nawigacji bezpośrednio ze smartfona, który można umieścić w specjalnym uchwycie w górnej części tablicy rozdzielczej. To jeszcze jedno pomysłowe rozwiązanie Dacii. Ofertę uzupełniają systemy Media Display i Media Nav wyposażone w specjalny ekran na środkowej konsoli.

Dacia
Dacia Logan

Wszystkie trzy modele są jak zawsze przestronne mimo stosunkowo niewielkich gabarytów, co tradycyjnie było ich mocną stroną. Pomimo zachowania niezmienionych rozmiarów nadwozia Nowe Sandero, Sandero Stepway i Nowy Logan mają jeszcze więcej miejsca w środku i bardziej pojemny bagażnik oraz użyteczne schowki.

NOWOCZESNE SYSTEMY ZWIĘKSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO

Dzięki modułowej platformie CMF Nowe Sandero, Sandero Stepway i Nowy Logan dysponują wzmocnioną konstrukcją, która zapewnia większe bezpieczeństwo. Dodatkowo w standardzie jest dostępnych sześć poduszek powietrznych. Nowa architektura układów elektronicznych umożliwiła zastosowanie nowych systemów wspomagania kierowcy, w tym AEB (Advanced Emergency Braking System) i funkcji połączeń alarmowych eCall.

BARDZIEJ WYDAJNY NAPĘD I WIĘCEJ PRZYJEMNOŚCI Z JAZDY

Dzięki nowej modułowej platformie Nowe Sandero, Sandero Stepway i Nowy Logan mogą zaoferować bardziej efektywne energetycznie silniki, dopracowaną pod względem aerodynamiki linię nadwozia, aerodynamiczny kształt podwozia i niską masę. Dzięki temu w udany sposób łączą dużą przyjemność prowadzenia z obniżoną emisją CO2 i zanieczyszczeń. Gama silników obejmuje wyłącznie jednostki benzynowe z nową automatyczną skrzynią biegów CVT i silnikiem dwupaliwowym LPG, który jest prostym, niezawodnym i ekonomicznym rozwiązaniem.

Dacia

Nowe Sandero, Nowe Sandero Stepway i Nowy Logan to modele, które doskonale ucieleśniają idee swoich poprzedników. Są dostępne jak zawsze za bezkonkurencyjną cenę. Zakup nowego samochodu o najlepszym stosunku ceny do wyposażenia na rynku jest bardziej niż kiedykolwiek w zasięgu ręki.

Źródło: Dacia