Dacia Spring - samochód elektryczny dla wszystkich

Dacia Spring - samochód elektryczny dla wszystkich04.05.2021
Dacia upowszechnia samochód elektryczny dzięki modelowi Spring, który jest najtańszym samochodem tego typu na rynku europejskim.

Mobilność elektryczna jest wreszcie dostępna dla wszystkich! Dacia Spring w wersji dla klientów indywidualnych będzie dostępna w Polsce jesienią br. Nową Dacię Spring w najwyższej wersji wyposażenia Comfort Plus można już zamawiać w przedsprzedaży.

W Dacii zauważamy to samo, co nasi klienci. Wjazd do obszarów miejskich jest coraz bardziej skomplikowany, a przepisy dotyczące pojazdów spalinowych się zaostrzają. Uważamy jednak, że swobodne poruszanie się po mieście nie powinno być luksusem zarezerwowanym dla najzamożniejszych. Samochody elektryczne powinny być dostępne dla każdego. Spring to oferta najtańszego w Europie samochodu elektrycznego, który jednocześnie zachowuje ducha marki Dacia: oferuje to, co najważniejsze w celu zaspokojenia potrzeb użytkowników i doprowadzenia do upowszechnienia napędu elektrycznego. Dlatego uważamy, że Spring jest prawdziwą rewolucją! – Xavier Martinet, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w jednostce Dacia-Lada
Dacia
Dacia Spring

Wieloletni klient marki Dacia, we Francji, 46-letni Benoît, od dawna czekał na moment, w którym samochód elektryczny stanie się naprawdę dostępny!

– Często trudno jest znaleźć złoty środek pomiędzy samochodem ekologicznym a przystępnym cenowo – powiedział nam ten ojciec rodziny mieszkający w departamencie Orne. – Dlatego z niecierpliwością czekaliśmy, aż Dacia wejdzie na rynek samochodów elektrycznych, abyśmy mogli wreszcie kupić samochód elektryczny w naprawdę przystępnej cenie – tłumaczy wieloletni klient marki.

Samochód elektryczny na każdą kieszeń

Dziesięć lat temu Benoît i jego żona kupili swoją pierwszą Dacię, model Sandero LPG. Wraz ze stopniowym powiększaniem się rodziny, która obecnie ma trójkę dzieci, rolę pojazdu rodzinnego przejął Logan MCV.

– W ciągu dziesięciu lat kupiliśmy cztery modele tej marki. Dziś mamy Lodgy LPG, a także Sandero, również na gaz. Ten wybór nie był dziełem przypadku. Benoît i jego rodzina dbają o środowisko i postrzegają paliwo gazowe jako skuteczny sposób na zmniejszenie zanieczyszczeń, a ponieważ jest ono ekologiczne i ekonomiczne, doskonale wpisuje się w filozofię Dacii!
Dacia
Dacia Spring

Samochód elektryczny jest dla nas logiczną kontynuacją tego podejścia – dodaje Benoît, dla którego ceny sprzedaży większości samochodów z tym napędem modeli wciąż wydają się zbyt wysokie. Oprócz kosztów zakupu rodzina potrzebowała również odpowiedniego zasięgu. Dzięki 230 km w cyklu WLTP (i 305 km w cyklu miejskim WLTP) Spring oferuje duży margines bezpieczeństwa podczas codziennych dojazdów.

Duża autonomia i łatwe ładowanie

Przejeżdżam średnio od 50 do 80 kilometrów dziennie w ramach dojazdów do pracy, zawożenia dzieci do szkoły czy na zajęcia pozaszkolne takie jak judo czy szkoła muzyczna. Jazda próbna uspokoiła mnie w tej kwestii, ponieważ zorientowałem się, że z łatwością poradzi on sobie z tymi wszystkimi trasami przy zaledwie dwóch czy trzech doładowaniach tygodniowo.

Łatwość ładowania jest dla Benoît decydującym argumentem.

– Mieszkam w domu jednorodzinnym, a mój garaż jest wyposażony w zwykłe gniazdko 220 V. Wszystko, co muszę zrobić, to podłączyć do niego samochód po powrocie wieczorem, aby następnego ranka był naładowany w 100%. Niepotrzebna żadna kosztowna specjalna instalacja. A koszty eksploatacji są znacznie niższe niż koszty samochodu z silnikiem termicznym na tej samej trasie.
Dacia
Dacia Spring

Dzielny w mieście, ale nie tylko

Czyli przestawienie się na samochód elektryczny było proste?

– Jestem mile zaskoczony dynamiką silnika przy niskich obrotach, która pozwala mu płynnie włączać się do ruchu ulicznego. Silnik ma moc 33 kW (44 KM) i moment obrotowy 125 Nm. Zapewnia niezbędną wszechstronność w mieście, ale także na trasach podmiejskich i drogach lokalnych. W modelu Spring odnajdujemy duszę małego SUV-a. Oprócz atrakcyjnego wyglądu, ma to szczególne zalety na niezbyt dobrze utrzymanych drogach wiejskich, a nawet podczas jazdy po polnych drogach, po których można jechać bez stresu dzięki zwiększonemu prześwitowi – dodaje Benoît.

Elektryczność według Dacii

Ostatnim argumentem, nie mniej ważnym dla Benoît, jest kompaktowa bryła Springa, która zapewnia dużą zwinność w mieście dzięki zmniejszonemu promieniowi skrętu, jednocześnie zapewnia rekordową dla tej kategorii przestronność wnętrza.

– Cztery osoby mogą podróżować bez problemu, bagażnik również wydaje mi się bardzo obszerny. Doceniam też liczne elementy wyposażenia, takie jak klimatyzacja, cztery elektrycznie podnoszone szyby czy ogranicznik prędkości. Bez wątpienia Spring ma DNA Dacii w wersji elektrycznej!

Po jeździe próbnej, Benoît, całkowicie przekonany i oczarowany modelem Spring, zdecydował się go zamówić w przedsprzedaży w wersji wyposażenia Comfort Plus i kolorze Bleu Cénote.

– Proces składania zamówień w ramach przedsprzedaży był bardzo prosty. Szybko dostałem wiadomość e-mail z potwierdzeniem, że w czerwcu skontaktuje się ze mną lokalny dealer w celu potwierdzenia zamówienia. Cała rodzina nie może się teraz doczekać jesieni i odbioru samochodu, który wreszcie będzie miał napęd elektryczny!

Źródło: Dacia