Polacy polubili Springa

Polacy polubili Springa24.10.2022
Dacia Spring to bezkonkurencyjny cenowo samochód w 100% elektryczny dostępny na rynku europejskim. W Polsce do września 2022 roku zamówiono już ponad 1000 samochodów.

Od kwietnia 2021 roku zostało zamówionych już ponad 1000 Dacii Spring w Polsce, co zapewniło temu modelowi miejsce wśród najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych w naszym kraju. Dacia Spring jest samochodem oferującym wszystko, co niezbędne (nawigację, klimatyzację, elektrycznie podnoszone szyby, replikację ekranu smartfona itd.) w bezkonkurencyjnej cenie na rynku polskim i europejskim.

Dacia Spring

Dzięki zasięgowi w mieście do 305 km (lub 230 km w cyklu mieszanym WLTP) Dacia Spring idealnie nadaje się do codziennych przejazdów, umożliwiając zarazem wyjazdy w trasy pozamiejskie. Biorąc pod uwagę fakt, że na terenie Europy przeciętna długość codziennych przejazdów po mieście wynosi około 30 kilometrów, jedno pełne naładowanie akumulatora wystarcza na tydzień. Swoją łatwością użytkowania i ładowania Dacia Spring urzekła klientów w całej Europie.

Dacia Spring doskonale sprawdza się w carsharingu, 195 samochodów zasila flotę Traficara.

Samochód zasila silnik o mocy 33 kW i akumulator o pojemności 26,8 kWh, które są owocem wiedzy Grupy Renault w dziedzinie elektromobilności. Silnik oraz masa Dacii Spring (poniżej 1 t), jak również natychmiastowo dostępny moment obrotowy, pozwalają korzystać z optymalnego komfortu jazdy. Akumulator Dacii Spring jest objęty gwarancją na 8 lat lub 120 000 km z gwarancją zachowania pojemności co najmniej 75%. Dacia zobowiązuje się do recyklingu akumulatorów poprzez ich wykorzystanie, na przykład do magazynowania energii.

Dacia Spring

Dacię Spring można naładować z domowego gniazda za pomocą specjalnego kabla, natomiast przyspieszone ładowanie samochodu w mniej niż 5 godzin zapewni instalacja gniazda Wallbox*. Podczas podróży można korzystać z publicznych terminali ładowania. Najlepszym rozwiązaniem jest zamówienie gniazda do ładowania prądem stałym DC o mocy 30 kW (w opcji), co pozwoli na odzyskanie do 80% zasięgu auta w mniej niż godzinę.

Na samochody elektryczne można otrzymać dopłatę w wysokości 18 750 PLN dla osób prywatnych lub 27 000 PLN w przypadku rodzin wielodzietnych (posiadających Kartę Dużej Rodziny). W celu dofinansowania zakupu auta można starać się o dopłatę w programie „Mój elektryk” Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

* Podłączony za pomocą kabla Typ 2 dostępnego w opcji podczas zakupu pojazdu, domowa ładowarka Wallbox powinna być zainstalowana przez autoryzowanego specjalistę.

Źródło: Dacia