Dacia Logan Pick-Up

Dacia Logan Pick-Up20.02.2008
Dacia Logan Pick-Up Dacia rozszerza linię modelową Logana o kolejną wersję. Tym razem jest to wielozadaniowy pick-up. Na rumuńskim rynku auto zedebiutuje już w marcu. Wersja podstawowa kosztować będzie w Rumunii 7 250 euro.

Dacia Logan Pick-Up 1W przedłużonej kabinie znalazły się znana z innych wersji Logana prosta deska rozdzielcza i dwa odchylane fotele, za którymi wygospodarowano przestrzeń bagażową o pojemności aż 300 litrów.

O wiele więcej zmieści się na pace użytkowego Logana. Skrzynia ładunkowa liczy bowiem 180cm długości i załadować możemy na nią 800 kg ładunku. Tylna część bagażowa może być również opcjonalnie wyposażona w przegrodę zapobiegająca przesuwaniu sie ładunku.

Dacia Logan Pick-Up 2 Logan pick-up oferowany będzie z jednym silnikiem benzynowym 1,6 litra o mocy 90 KM, oraz jednostką wysokoprężną dCi osiągającą w zależności od wersji 70 lub 85 KM. Nie wiadomo kiedy samochód znajdzie się w ofercie polskiego importera, ale ze względu na przepisy podatkowe pozwalające firmom nabywającym takie auta odliczyć podatek VAT, a przede wszystkim na cenę.

Logan pick-up może liczyć na spore zainteresowanie klientów. Tym bardziej że Fiat Strada - jedyny w tej chwili konkurent Logana pick-up na naszym rynku, jest sporo droższy.

Źródło: Dacia, informacja Moto Target