Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero Stepway15.05.2009
Na Salonie Samochodowym w Barcelonie oraz na równoległym specjalnym pokazie w Atelier Renault w Paryżu Dacia zaprezentowała model Sandero Stepway, odmianę Sandero wyróżniającą się terenowym wyglądem.

Zadaniem Sandero Stepway jest umocnienie sukcesu tego kompaktowego, przestronnego hatchbacka Dacii, który od chwili wprowadzenia na rynek w lipcu 2008 roku do dziś został sprzedany na rynkach Europy i Maghrebu w ilości ponad 60 000 egzemplarzy.

Dacia Sandero Stepway 1 AUTO STWORZONE DO PRZYGODY
Zwiększony o 20 mm względem modelu Sandero prześwit, dwukolorowe zderzaki z przodu i z tyłu (czarne i w kolorze nadwozia) z wbudowanymi osłonami w kolorze matowego chromu, reflektory przeciwmgłowe oraz relingi dachowe (czarne i w kolorze matowego chromu) sprawiają, że Dacia Sandero Stepway swobodnie czuje się na wszelkiego typu drogach. Dacia Sandero Stepway stanowi połączenie sportowego charakteru i wyrafinowania: czarne wnętrza kloszy reflektorów, ozdobna listwa osłony chłodnicy, 16-calowe aluminiowe obręcze kół, wykończone na matowy chrom obudowy lusterek wstecznych, klamki drzwi i spojlery progowe oraz chromowana końcówka rury wydechowej podkreślają silną osobowość pojazdu.

Specjalna czarna tapicerka z białymi przeszyciami oraz szereg elementów w kolorze szarym (przednia strona środkowej konsoli, nawiewy, wstawka w kierownicy, klamki drzwi) czynią z Dacii Sandero Stepway eleganckie, a jednocześnie gotowe do podróży w teren auto. Ten wyróżniający się mocnym charakterem samochód posiada umieszczone na przednich drzwiach oraz na chromowanych nakładkach progów przednich drzwi napisy Stepway, a ponadto może zostać wyposażony w dostępne w ofercie akcesoriów ozdobne naklejki na boczne płaszczyzny tylnych błotników.

Dacia Sandero Stepway 2 ATRAKCYJNA OFERTA
Dacia Sandero Stepway, oprócz niezwykle wyrazistej stylistyki, dysponuje również wszystkimi atutami, które złożyły się na sukces kompaktowego hatchbacka Sandero: przestronność, bezpieczeństwo, niezawodność i niska cena w porównaniu do parametrów użytkowych.

Sandero Stepway jest autem bardzo przestronnym: w swym obszernym wnętrzu może wygodnie pomieścić pięć dorosłych, wysokich osób i dysponuje równocześnie rekordowo dużą ładownością, jaką zapewnia bagażnik o pojemności 320 dm3 VDA (z możliwością powiększenia do 1200 dm³ VDA po złożeniu tylnej kanapy).

W zakresie bezpieczeństwa Dacia Sandero Stepway została wyposażona w system ABS Bosch 8.1 z elektronicznym korektorem siły hamowania i w układ wspomagania nagłego hamowania oraz w dwie poduszki powietrzne, dla kierowcy i pasażera z przodu.

Dacia Sandero Stepway wyróżnia się wspólną dla pojazdów zbudowanych na płycie podłogowej B0 solidnością i wysoką jakością, jak również szeregiem zabezpieczeń antykorozyjnych (np. powłoka chroniąca dolne strefy nadwozia przed rozpryskami żwiru, chlapacze, osłony nadkoli, uszczelnienie woskiem przekrojów zamkniętych)

Dacia Sandero Stepway 3 Opracowana na bazie wersji Ambiance (wyposażonej m.in. w centralną blokadę drzwi, wspomaganie układu kierowniczego), Dacia Sandero Stepway oferuje prócz specyficznych dla niej elementów stylistycznych − szereg elementów wyposażenia podnoszących komfort, takich jak składana w układzie 1/3 – 2/3 tylna kanapa czy reflektory przeciwmgłowe, zapewniające lepszą widoczność w nocy lub w czasie mgły. Trzy następujące metalizowane kolory nadwozia będą dostępne w standardzie: Szary Platynowy, Szary Comete i Czerwień Ognista.

Lekko podwyższona pozycja za kierownicą pozwala na znacznie większą swobodę przy wszelkich manewrach. Zadbano również o zapewnienie odpowiedniej przyjemności prowadzenia pojazdu, wyposażając Dacię Sandero Stepway – na rynku polskim – w dwa doskonale sprawdzone w innych modelach tej gamy silniki: benzynowy 1.6 MPI 87 KM oraz wysokoprężny dCi 68 KM. Na atrakcyjność Dacii Sandero Stepway 1.6 MPI i dCi 68 składa się również bardzo umiarkowane zużycie paliwa, wynoszące odpowiednio 7.6 l/100 km i 5.3 l/100 km (w cyklu mieszanym). Emitująca zaledwie 140 g CO2/km, Dacia Sandero Stepway dCi 68 spełnia kryteria przyznania znaku Dacia eco².

Zgodnie z filozofią marki Dacia, model Sandero Stepway będzie oferowany po bardzo niskiej, w porównaniu do parametrów użytkowych, cenie. Auto trafi do sprzedaży na większości rynków europejskich, w tym na rynek polski we wrześniu 2009 roku. Podobnie jak wszystkie pojazdy z gamy Dacii, również Sandero Stepway objęte będzie 3-letnią gwarancją (lub do 100 000 km).

Źródło: Renault