Dacia ustanawia rekord Guinessa

Dacia ustanawia rekord Guinessa25.06.2009
Podczas ogólnokrajowego zjazdu odbywającego się w Biddinghuizen, w Holandii, Dacia ustanowiła nowy oficjalny rekord świata na najdłuższą paradę pojazdów. Aż 335 samochodów tej marki stanęło w jednej linii, zderzak przy zderzaku, ...

...bijąc poprzedni rekord wynoszący 151 pojazdów i tym samym zapisując się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Przy okazji tego wydarzenia Dacia zaprezentowała dwóm tysiącom zgromadzonych gości model Sandero Stepway – na długo przed planowaną na wrzesień datą wprowadzenia samochodu do sprzedaży w Holandii.

Dacia Sandero Stepway stanowi połączenie sportowego charakteru i wyrafinowania. Z uwagi na swoją terenową stylistykę, samochód znajdzie uznanie wśród klientów poszukujących auta o charakterystycznym wyglądzie i w przystępnej cenie. Zwiększony prześwit, przednia i tylna osłona zderzaka, listwy progowe w kolorze matowego chromu, chromowane, dwukolorowe relingi dachowe, sprawiają, że Dacia Sandero Stepway wygląda niezwykle atrakcyjnie.

Sandero Stepway zachowuje wszystkie atuty, które przyczyniły się do sukcesu hatchbacka Sandero: relatywnie niską w stosunku do parametrów użytkowych cenę (samochodem może wygodnie podróżować pięć wysokich, dorosłych osób), bagażnik o pojemności 320 dm³ VDA oraz wysoką i powszechnie uznaną niezawodność. Zgodnie z filozofią marki Dacia, model Sandero Stepway będzie oferowany po bardzo atrakcyjnej cenie w porównaniu do parametrów użytkowych. Auto trafi do sprzedaży na większości rynków europejskich, w tym na rynek polski we wrześniu 2009 roku i będzie objęte 3-letnią gwarancją (lub do 100 000 km przebiegu).

Źródło: Renault