Dacia Duster z kierownicą po prawej stronie

Dacia Duster z kierownicą po prawej stronie10.03.2010
Brytyjscy klienci będą mogli jeździć i nabyć Dacię pod koniec 2012 roku. Zapowiedź ta pojawiła się na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Genewie. Grupa Renault kupiła markę Dacia w 1999 roku.

W ciągu ostatnich dziesięciu lat, marka zmieniła się do tego stopnia, że stała się prawdziwym fenomenem na światowym rynku samochodow

Dacia zaprezentowała w Szwajcarii swój nowy kompaktowy samochód z napędem na cztery koła - Duster, który uzupełnia gamę samochodów marki obejmującą obecnie sześć modeli przeznaczonych dla różnych grup użytkowników. Dzięki bezkonkurencyjnemu połączeniu atrakcyjnej ceny, dużej ilości miejsca i potrzebnego wyposażenia - Dacii udało się we wszystkich krajach, gdzie samochody tej marki są sprzedawane, podbić serca kierowców zainteresowanych oszczędnym zarządzaniem budżetem w trudnych czasach.

Dacia szturmem zdobyła wiele rynków w ciągu kilku miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży. Nowy Duster będzie dostępny w Europie w cenie od 11 900 euro w wersji 4x2 (to jest około 10 800 funtów po kursie wymiany wynoszącym 1,10).

Źródło: Renault