Dacia Sandero na biopaliwo

Dacia Sandero na biopaliwo16.04.2010
Dacia wprowadza na polski rynek model Sandero z silnikiem przystosowanym do zasilania biopaliwem. Wersję oznaczoną symbolem Hi-Flex można już zamawiać w salonach w całej Polsce. Sandero Hi-Flex jest oznaczone symbolem Dacia eco2 ...

...i stanowi wzmocnienie oferty samochodów ekologicznych Dacii.

Sandero Hi-Flex z silnikiem 1.6 E85 o mocy 87 KM jest kolejnym, po Loganie MCV, modelem Dacii, którego silnik został przystosowany do zasilania biopaliwem E85 lub benzyną bezołowiową. Seryjne wyposażenie samochodu bazuje na wersji Ambiance wzbogaconej o manualną klimatyzację oraz boczne poduszki powietrzne z przodu, których zadaniem jest ochrona głowy i klatki piersiowej.

Jednostka 1.6 87 E85 może być zasilana mieszanką klasycznej benzyny pochodzącej z przeróbki ropy naftowej i etanolu pochodzącego z procesów fermentacyjnych roślin – zbóż, ziemniaków, buraków cukrowych lub trzciny cukrowej w ilości do 85%. Silnik ten może być zasilany również tylko klasyczną benzyną bezołowiową. W celu przystosowania jednostki 1.6 87 E85 do zasilania biopaliwem, zmodyfikowano konstrukcję gniazd zaworów i wtryskiwaczy oraz zastosowano specjalne oprogramowanie komputera sterującego wtryskiem paliwa.

Samochód zadebiutuje na polskim rynku w maju.

Źródło: Renault