Dacia Lodgy - premiera minvana coraz bliżej

Dacia Lodgy - premiera minvana coraz bliżej05.01.2012
Dacia już wkrótce poszerzy swoją ofertę o model Lodgy - minivana mogącego przewieźć od pięciu do siedmiu osób. Nowy MPV Dacii ma być przestronny, a jego seryjne wyposażenie ma odpowiadać specyficznym potrzebom klientów Dacii (cokolwiek to znaczy).

Dacia Lodgy - premiera minvana coraz bliżej 1Lodgy w zamyśle producenta spodoba się przede wszystkim rodzinom poszukującym wszechstronnego pojazdu za rozsądną cenę, które zwykle kupują samochody używane, lecz teraz będą mogły nabyć nowego minivana z trzyletnią gwarancją.

Dacia chwali się także, że Lodgy będzie wytrzymały i funkcjonalny, a jego główną zaletą ma być przestronne wnętrze, w którym nawet pasażerowie zajmujący miejsce w trzecim rzędzie będą mogli wygodnie podróżować. Użytkownicy nie będą też mogli narzekać na mało miejsca do przewożenia bagaży.

Dacia Lodgy - premiera minvana coraz bliżej 2 Nazwa Lodgy pochodzi od angielskiego słowa „lodge”, co oznacza lożę lub niewielkie pomieszczenie mieszkalne i ma sugerować, że pasażerowie będą się w nowej Dacii czuć, jak w domu.

Dacia Lodgy zadebiutuje podczas międzynarodowego salonu motoryzacyjnego w Genewie, w marcu tego roku.

Źródło: Renault, opracowanie: BM