Dacia Duster z fabryczną instalacją LPG

Dacia Duster z fabryczną instalacją LPG14.03.2012
Do gamy samochodów Dacia z fabryczną instalacją gazową dołączył Duster. Auto wyposażone jest w jednostkę napędową 1.6 16V 105 4x2 LPG, która dostępna jest w wersji Ambiance oraz Laureate. W gamie aut Dacia z fabryczną instalacją gazową ...

...nie mogło zabraknąć najpopularniejszego modelu marki – Dustera. Auto na LPG dostępne jest w wersji z napędem 4x2.

Instalacja montowana we wszystkich modelach Dacii to instalacja Landi Renzo IV generacji, w której zminimalizowane zostały różnice w dynamice i mocy pomiędzy zasilaniem gazowym i benzynowym. System IV generacji zapewnia ponadto: automatyczne przejście z zasilania benzynowego na gazowe po osiągnięciu odpowiedniej temperatury silnika, automatyczne przejście z zasilania gazowego na benzynowe po wyczerpaniu się gazu, niską emisję substancji szkodliwych dla zdrowia oraz szereg zabezpieczeń odpowiedzialnych za zamykanie dopływu gazu.

Zaletą zakupu modelu Dacii z fabryczną instalacją gazową jest między innymi gwarancja producenta obejmująca 3 lata lub 100 tys. km przebiegu z możliwością przedłużenia. Samochód cechuje się cichą pracą silnika, którego osiągi porównywalne są z osiągami jednostki zasilanej benzyną. Duster w wersji na gaz wyposażony jest w dwa zbiorniki paliwa: benzynowy o pojemności 50 l i LPG o pojemności do 42 l brutto (34 l netto czyli realnie możliwej do wypełnienia LPG), które gwarantują duży zasięg samochodu bez konieczności tankowania. Korzystanie z jednostek zasilanych gazem jest ekonomiczne, zwłaszcza przy dużych przebiegach.

Źródło: Dacia