Dacia Lodgy – znamy już polskie ceny

Dacia Lodgy – znamy już polskie ceny27.07.2012
Za półtora miesiąca na naszym rynku pojawi się Dacia Lodgy. Pierwsi potencjalni klienci będą mogli się nią przejechać już 15 września w czasie specjalnego pikniku organizowanego przez salony sprzedaży rumuńsko-francuskiej marki.

Przypomnijmy, że Lodgy to pojazd o długości 4,5 metra i szerokości 1,75 m, który może przewieźć do siedmiu pasażerów, w zależności od konfiguracji siedzeń. Producent zalicza do jej atutów sporą przestrzeń we wnętrzu, funkcjonalność i nowoczesny wygląd kabiny. Nazwa vana ma nawiązywać do angielskiego słowa "lodge", którym to mianem określa się m.in. niewielki domek letniskowy lub myśliwski. Dacia chce więc, żebyśmy w Lodgy poczuli się jednocześnie, jak w domu i jak na wakacjach.

W takich modelach istotna jest pojemność bagażowa. W Dacii Lodgy możemy przewieźć przedmioty zajmujące 2617 decymetrów sześciennych, jeśli zdecydujemy się na podróż tylko z jednym pasażerem. Gdy w kabinie znajduje się 5 osób, pojemność bagażnika zmniejsza się do 827 decymetrów sześciennych, a jeśli postanowimy zabrać się na przejażdżkę w siódemkę, to na bagaże pozostanie nam tylko przestrzeń o pojemności 207 decymetrów sześciennych.

Na liście wyposażeniowej vana znajdują się takie elementy, jak system multimedialny MEDIA NAV, niespotykane dotychczas w modelach tej marki. System ten został on zaopatrzony w 7-calowy ekran dotykowy umieszczony w konsoli środkowej. MEDIA NAV łączy funkcje nawigacji, radioodtwarzacza i łącza Bluetooth.

Cennik Dacii Lodgy w Polsce będzie rozpoczynać się od niecałych 38 000 PLN za wariant 5-osobowy i od niecałych 43 000 PLN za wersję 7-osobową.

Więcej szczegółów technicznych i zdjęć w poprzednim artykule na temat premiery Dacii Lodgy.