Łada 2107 1,5 ~Robercik2107

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mimo porad z tego tematu oraz wmawiania sobie, że raczej jadę tylko obejrzeć, oczarowany niebieską pięknością podjąłem decyzję o zakupie. Tuż po tym jak sprzedający (któremu myliły się już wersje wydarzeń co do historii użytkowania przez niego tej Łady) odjechał, pojawił się problem z zamknięciem drzwi. Obejrzałem kluczyk po próbie nieudanej próbie przekręcenia zamka, okazał się krzywy, po czym dosłownie pękł w ręku. Udało się znaleźć ślusarza, który mimo niedzieli byłby gotów się podjąć dorobienia kluczyka. Z tym, że w Płocku. A Łada znajdowała się w Łącku. Na szczęście było nas 4, więc podzieliliśmy się na 2 pilnujących Łady i 2, którzy pojechali do ślusarza.
Łada bez problemu pokonała drogę powrotną. Jeździ prosto, normalnie skręca, hamuje.
Od jakiegoś czasu miałem marzenie, żeby sobie taką kupić, mimo tego, że nigdy wcześniej nawet obok żadnej Łady nie stałem. Tym bardziej cieszy mnie, że jeździ mi się nią cudownie.
Kilka rzeczy jest do ogarnięcia:
- tylne lewe drzwi otwierają się tylko od środka. W przednich nie działają zamki
- przycisk ogrzewania tylnej szyby świeci się niezależnie od położenia przełącznika
- Nawiewy żyją swoim życiem niezależnie od położenia suwaków.
Oprócz tego zostanie odstawiona do fachowca w celu ogólnego przejrzenia i ogarnięcia.
Pierwszego dnia, żeby zgasić silnik trzeba było po przekręceniu kluczyka zgasić światła. Potem już nie.



Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc, jaką mam nadzieję tutaj otrzymać.

[ wiadomość edytowana przez: Robercik2107 dnia 2015-04-01 18:06:34 ]

[ wiadomość edytowana przez: Robercik2107 dnia 2015-04-01 18:06:49 ]

[ wiadomość edytowana przez: Robercik2107 dnia 2015-04-01 18:09:02 ]
  
 
no to mamy kolejnego ero'amarora Robert, witamy w klubie pewne rzeczy tak się po prostu maja, zamki trzeba sprawdzić, wyregulować i posmarować, przycisk podgrzewania tylnej szyby świeci się cały czas (mnie to też irytuje) a co do nawiewów to pewno sa uszkodzone, ale po 20 kilku latach wszystko ma prawo się zepsuć gratuluje zakupu
  
 
Gratulacje Piękna miałem identyczną hehe też na czarnych blachach SAL
  
 
Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem, podczas wymiany oleju zauważył, że olej śmierdzi benzyną. Słyszałem, żeby do benzyny dostawał się olej, tutaj natomiast ma miejsce radziecka inwersja.
  
 
Sprawdź pompę paliwa, może być pęknieta membrana.