Lotus świętuje 40 urodziny

Lotus świętuje 40 urodziny26.11.2007
Z okazji 40 rocznicy zejścia z taśmy fabryki w Hethel w Wielkiej Brytanii pierwszego Lotusa producent przygotował edycję specjalną, model Elise S 40th Anniversary oparty o najnowszą odsłonę Lotusa Elise S.

Lotus świętuje 40 urodziny 1Limitowaną edycję wyposażono w zdejmowany dach typu hardtop i polakierowano na łatwo zauważalny kolor "Burnt Orange" (przypalany pomarańczowy). Barwa ta pokrywa nie tylko samo nadwozie, lecz także tylny dyfuzor, elementy na kołach i hamulcach i konsolę środkową we wnętrzu. Nawet szycia na skórzanych fotelach wykonano nićmi w tym samym kolorze.

Elise S 40th Anniversary napędza 1,8-litrowy silnik Toyoty z systemem zmiennych faz rozrządu o mocy 134 KM. Daje mu to możliwość osiągnięcia 100 km/h w 6,1 sekundy i maksymalną prędkość 205 km/h. Model posiada także podwójne poduszki powietrzne.

Lotus świętuje 40 urodziny 2 Lotus ściśle określił, w jakich krajach i w jakiej ilości w każdym z nich będzie można kupić model specjalny. Szczęśliwymi wybrańcami zostały: Niemcy (15 egzemplarzy), Szwajcaria (10 egzemplarzy), Włochy (6 egzemplarzy), Francja (5 egzemplarzy), Belgia (5 egzemplarzy) i pozostałe kraje europejskie (9 egzemplarzy).

Producent z okazji 40 rocznicy istnienia firmy postanowił podziękować klientom wyposażając auto w kilka dodatkowych opcji bez dopłaty, nie zmienia to faktu, że cena Lotus Elise 40th Anniversary to ok. 40 000 euro.

Źródło: Lotus