Lotus Evora GP Edition

Lotus Evora GP Edition13.10.2011
Nie robiąc wiele hałasu wokół tego tematu Lotus przestawił nową limitowaną edycję modelu Evora o nazwie Evora S GP Edition. Została ona stworzona we współpracy z brytyjską firmą Bell & Colville, oficjalnym dilerem części ...

...do modeli marki Lotus, Saab i Subaru. Wystarczy jeden rzut oka na zdjęcia, by przekonać się, że wygląd limitowanej edycji zainspirował bolid formuły 1 występujący w tym sezonie w brawach zespołu Lotus-Renault.

Lotus Evora GP Edition 1 Lotus Evora S GP Edition został wyposażony w tzw. pakiet Premium, na który składają się: czerwone obudowy lusterek, złote pasy na nadwoziu, złote felgi i kontrastujący z nimi czarny lakier nadwozia. Oprócz tego limitowana Evora zyskała pakiet „Technology”, który obejmuje ulepszony system informacyjno-rozrywkowy oraz dodatkową tylną kamerę ułatwiającą parkowanie.

Trochę szkoda, że producent nie pokusił się także o „podkręcenie” jednostki napędowej – pod maską znajdziemy ten sam 3,5-litrowy silnik V6 turbo, co w standardowym modelu. Rozwija on moc 350 KM i maksymalny moment obrotowy 400 Nm i współpracuje z 5-biegową przekładnią manualną. Lotus Evora S GP Edition przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4m8 sekundy i może rozpędzić się do 285 km/h.

Ta specjalna edycja Evory będzie naprawdę „limitowana”, ponieważ powstaną tylko 3 egzemplarze pojazdu, każdy w cenie około 80 700 euro.

Źródło: foto: Lotus, opracowanie: BM