Nowy Lotus Esprit - wciąż w przygotowaniu

Nowy Lotus Esprit - wciąż w przygotowaniu12.01.2009
Do sieci trafiły nowe wizualizacje kolejnej generacji Esprita. W 2004 roku, po ponad 28 latach, zakończono produkcję legendarnego Lotusa Esprit. W tym czasie zdążył on pełnić kilka razy funkcję auta superagenta, Jamesa Bonda, ...

...a także otrzymać wychwalany przez wielu, silnik V8 bi-turbo o pojemności 3.5-litra. Jednak były też i gorsze wybory, jak 5-stopniowa, archaiczna skrzynia biegów z Renault 25, czy też zbyt wysoka cena, w porównaniu do konkurencji w postaci choćby Ferrari 360 Modena. Dlatego też niemal 5 lat temu jeden z najlepszych brytyjskich samochodów sportowych w całej historii odszedł na "emeryturę".

Lotus jednak nie zrezygnował z przygotowania następcy swojego topowego modelu. I tak od kilku lat, nowy Esprit czeka na swój czas. Obecne zapowiedzi mówią o jego debiucie w 2011 roku, a w sieci już można podziwiać nowe wizualizacje kolejnej generacji. Plotki głoszą, iż sercem auta będzie silnik V8 opracowany przez specjalistów z BMW, a jego moc ma się zawierać w przedziale między 500 a 550 KM. Biorąc pod uwagę te wartości, doświadczenie inżynierów Lotusa i typowe dla brytyjskiej marki zamiłowanie do niskiej masy aut, można przypuszczać, iż Esprit stanie się groźnym konkurentem dla tak doświadczonych przeciwników, jak Ferrari F430, czy Lamborghini Gallardo.

Tutaj można zobaczyć wizualizacje nowego Lotusa Esprit.

Źródło: fot. Lotus, informacja Moto Target