Nowy Lotus Elise i Esprit są już w planach firmy

Nowy Lotus Elise i Esprit są już w planach firmy12.05.2009
Według najświeższych informacji Lotus szykuje się do poważnego odświeżenia swojej gamy modeli. Lotus Elise zadebiutował w 1996 roku, by w 2001 przejść poważną kurację odmładzającą. Model ten nawiązując do tradycji marki i modelu Seven, ...

...natychmiast stał się bestsellerem firmy z Norfolk pomagając jej stanąć na równe nogi. Lotus Elise zadebiutował w 1996 roku, by w 2001 przejść poważną kurację odmładzającą. Model ten nawiązując do tradycji marki i modelu Seven, natychmiast stał się bestsellerem firmy z Norfolk pomagając jej stanąć na równe nogi. Lata jednak mijają, dlatego Lotus już przygotowuje się do zaprezentowania nowego, trzeciego wcielenia swojego podstawowego modelu. Biorąc pod uwagę jak udany i ważny jest dla marki model Elise, przed inżynierami Lotusa stoi nie lada zadanie do wykonania. Według ludzi związanych z brytyjską marką, nowy Elise pojawi się na rynku najwcześniej w 2011 roku. Co więcej, nowa generacja będzie raczej wykorzystywać w dużej mierze konstrukcję obecnej wersji modelu, niż dzielić płytę podłogową z Evorą.

Większym wydarzeniem będzie jednak reinkarnacja modelu Esprit. Legendarny model marki z Norfolk od 1976 do 2004 roku (28 lat) zachwycał fanów marki i nie tylko swoim ponadczasowym wyglądem i sylwetką. Od momentu, gdy wycofano auto z produkcji, zastanawiano się, kiedy pojawi się jego nowe wcielenie, a w internecie pojawiały się jego wizje. Teraz wiadomo, że nowy Esprit może pojawić się na rynku najwcześniej w 2012 roku. Jego konstrukcja zostanie oparta najprawdopodobniej na płycie podłogowej modelu Evora, a do napędu posłuży nowy silnik V8. Debiut nowego Esprita jest jednak ściśle zależny od sukcesu rynkowego Evory. Jeśli jej sprzedaż będzie zadowalająca, to nowy Esprit zadebiutuje niemal równolegle z modelem Evora Covertible. Jeśli jednak sytuacja ekonomiczna nie będzie zadowalająca, wtedy brytyjski producent zdecyduje się wyłącznie na zaprezentowanie i wprowadzenie do produkcji tańszej Evory Convertible.

Źródło: fot. Lotus, informacja: Moto Target