Mansory Lotus Evora

Mansory Lotus Evora11.02.2011
Lotus zapowiedział, że przygotował specjalną niespodziankę na salon motoryzacyjny w Genewie, który rozpocznie się na początku marca. Będzie to model Evora poddany indywidualizacji przez znanego, niemieckiego tunera Mansory.

Mansory Lotus Evora 1Od jakiegoś czasu w branży krążyły pogłoski, że Lotus przedstawi w Szwajcarii nową odsłonę Evory po faceliftingu. Producent jednak oficjalnie zaprzeczył tym plotkom i potwierdził, że jedynym nowym modelem Evora pokazanym w Genewie będzie wersja poddana tuningowi przez Mansory.

Lotus nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów dotyczących „podkręconej” Evory, więc nie wiadomo, czy tuning ograniczy się jedynie do wyglądu pojazdu, czy możemy liczyć także na lepsze osiągi.

Mansory Lotus Evora 2 Na pewno możemy jednak spodziewać się wielu aerodynamicznych elementów nadwozia wykonanych z włókna węglowego. Z wizualizacji wynika, że na pakiet tuningowy składać się będzie nowy spojler przedni, fartuchy boczne, nowy zderzak w tyle ze zintegrowanym dyfuzorem i tylne skrzydło. Standardowy dach również zostanie zastąpiony przez dach z włókna węglowego, by znacznie zmniejszyć wagę pojazdu.

Źródło: Lotus, opracowanie: BM