Lotus Exige Matte Black Final Edition

Lotus Exige Matte Black Final Edition16.08.2011
Kolejna edycja jednego z najsłynniejszych motoryzacyjnych konkursów elegancji odbywającego się w kalifornijskim Pebble Beach zbliża się wielkimi krokami. Początek już 21 sierpnia. Tymczasem przedstawiciele Lotusa zapowiedzieli oficjalnie, ...

...że oprócz dopuszczonej do ruchu drogowego wersji wyścigowej Evory GTE swoją premierę w USA mieć będzie także model Exige Matte Black Final Edition.

Jak nietrudno wywnioskować z nazwy, ten wariant Exige będzie edycją specjalną pojazdu.

Lotus Exige Matte Black Final Edition 1Tym razem europejscy klienci będą mogli jedynie nacieszyć oczy fotografiami, ponieważ ta limitowana seria została stworzona specjalnie i wyłącznie do sprzedaży na rynku północnoamerykańskim. Do tego produkcja Exige Matte Black zostanie drastycznie ograniczona – powstanie zaledwie 25 egzemplarzy tego modelu.

Czym więc będzie się wyróżniać Lotus Exige Matte Black Final Edition? Na pierwszy rzut oka oczywiście ciemnym, matowym lakierem. W kabinie zobaczymy sportowe fotele kubełkowe wyściełane Alcantarą i – jak to określił producent „bardzo obszerne wyposażenie standardowe”. Exige Matte Black napędzać będzie 1,8-litrowy, 4-cylindrowy silnik stworzony przez Toyotę o mocy 257 KM.

Lotus nie wyjawił, ile trzeba będzie zapłacić za to cacko, jednak jego przedstawiciele wspominali coś o „wartości kolekcjonerskiej”, co zwykle oznacza spory wydatek dla potencjalnych klientów.

Źródło: Lotus, opracowanie: BM