Uliczny Lotus Evora GTE

Uliczny Lotus Evora GTE16.08.2011
Szczęśliwcy, którzy jutro wybiorą się na zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych i dotrą w okolice Pebble Beach, będą świadkami premiery Lotusa Evora GTE Road Car Concept. Światowa premiera konceptu Lotus Evora GTE będzie bowiem ...

...mieć miejsce w tę środę podczas imprezy McCall’s Motorworks Revival.

Jak pamiętamy, Evora GTE została stworzona po to, by móc brać udział w zmaganiach sportowych w kategorii GTE, włączając w to słynny, 24-godzinny wyścig Le Mans.

Uliczny Lotus Evora GTE 1 Lotus postanowił jednak nieco rozszerzyć krąg potencjalnych klientów i na bazie tego pojazdu stworzył Evorę GTE Road Car Concept, która została dopuszczona do normalnego ruchu drogowego.

Koncepcyjną, uliczną Evorę GTE napędza silnik o mocy 420 KM współpracujący z sekwencyjną, wyścigową przekładnią AMT. Samochód wyposażono także w ultralekkie felgi, na których zamontowano opony Pirelli P-Zero Corsa.

Przedstawiciele Lotusa zapewniają, że w ulicznej wersji Evory GTE nie chodzi tylko o wygląd. To prawdziwy pojazd wyścigowy dostosowany do poruszania się w normalnych warunkach drogowych. Lotus planuje stworzenie wkrótce wersji produkcyjnej tego konceptu, nie wiemy jednak jeszcze, ile będzie ona kosztować, ani jaką ostatecznie będzie mieć specyfikację techniczną.

Źródło: Lotus, opracowanie: BM