Maserati podczas festiwalu Motor Valley Fest 2021

Maserati podczas festiwalu Motor Valley Fest 202130.06.2021
Ceremonia otwarcia festiwalu zakończy się globalną prezentacją specjalnej edycji Levante Trofeo Fuoriserie, stworzonej we współpracy z cenionym restauratorem Massimo Botturą.

Podczas trzeciej edycji festiwalu Motor Valley Fest – wielkiego plenerowego święta włoskiej doliny motoryzacyjnej (ang. motor valley), które będzie odbywać się w Modenie od czwartku do niedzieli (1-4 lipca) – na miłośników Maserati czekają premiery, konferencje i dynamiczne wydarzenia.

Druga edycja festiwalu organizowana „na żywo” – po cyfrowej wersji wydarzenia w 2020 r. – odbywa się w kultowych lokalizacjach i na słynnych placach Modeny. Miasto położone we włoskim regionie Emilia-Romania już od ponad 80 lat jest „domem” Maserati. Motor Valley Fest po raz kolejny stanowi hołd dla sojuszu pomiędzy marką spod znaku trójzębu, jej ojczystym obszarem, innowacjami i pasją – czyli czynnikami, które od zawsze były dla Maserati kluczowe i są również w sercu jej nowej ery.

Maserati

Udział Maserati w Motor Valley Fest rozpocznie się 1 lipca o godzinie 9:00, od tradycyjnej konferencji inauguracyjnej w Akademii Wojskowej (Piazza Roma).

Ceremonia otwarcia festiwalu zakończy się globalną prezentacją specjalnej edycji Levante Trofeo Fuoriserie, stworzonej we współpracy z cenionym restauratorem Massimo Botturą.

Motor Valley Fest 2021 zapoczątkuje również nowe Factory Tours – wycieczki organizowane dla entuzjastów, którzy chcą odwiedzić historyczną fabrykę Maserati w Modenie. Zakłady niedawno zmodernizowano, aby pomieścić linię produkcyjną supersamochodów MC20, nową lakiernię oraz innowacyjne Laboratorium silników, gdzie powstaje Nettuno – zaprojektowana i opracowana przez Maserati jednostka, objęta patentem, który w 100% należy do samej firmy.

Maserati

Stare Miasto w Modenie jako plenerowa scena festiwalu

Ghibli Hybrid, pierwszy zelektryfikowany samochód Maserati, będzie prezentowany na dziedzińcu Akademii Wojskowej, a Piazza Roma posłuży jako tło dla wyjątkowej ekspozycji w barwach włoskiej flagi – obok siebie staną tu Maserati MC20 w białym kolorze Bianco Audace oraz najmocniejsze wydania sedanów Maserati, czyli zielone Quattroporte Trofeo i czerwone Ghibli Trofeo.

Dynamiczne prezentacje na terenie parku Novi Sad

W piątek 2 lipca od 11:30 do 15:45 park Novi Sad stanie się areną testów dwóch egzemplarzy supersamochodu Maserati MC20 – ciemnoniebieskiego i białego, które zademonstrują oszałamiające osiągi Nettuno na prostych i w zakrętach nowego tymczasowego toru w centrum miasta – Motor Valley Arena, certyfikowanego przez ACI Sport.

Wycieczki po fabryce Maserati Modena

Z Motor Valley Fest zbiega się ponowne otwarcie historycznej, niedawno zmodernizowanej fabryki Maserati przy Viale Ciro Menotti, która w całości zajmuje się produkcją nowego supersportowego samochodu MC20.

Maserati

Zakłady w Modenie to magiczne miejsce, które łączy DNA marki „made in Italy” i jej dziedzictwo z niepowstrzymanym dążeniem ku przyszłości oraz innowacjom: modernizacja fabryki objęła linie produkcyjne, montownię silników i lakiernię, które mają pomieścić budowę MC20 i jego przyszłej wersji zasilanej prądem.

Od czwartku 1 lipca zakłady będą otwarte dla zwiedzających w godzinach 9:00-17:30, oferując im możliwość zobaczenia „od kuchni”, jak rodzi się ikona; zwiedzanie należy zarezerwować na stronie https://motorvalley.it/partner/maserati-automobili/.

Publiczność będzie mogła odwiedzić również salon wystawowy, w którym podczas Motor Valley Fest zaprezentowana zostanie instalacja poświęcona Maserati 250F – bolidowi Formuły 1, który w latach 1954 i 1957 poprowadził Juana Manuela Fangio do zwycięstwa w mistrzostwach świata F1. Na wystawie pojawi się także unikatowy egzemplarz Quattroporte Fuoriserie Unica, reprezentujący kolekcję Unica stworzoną w ramach programu personalizacji Maserati.

Źródło: Maserati