Maserati Grecale Fuoriserie na zamówienie z Marsa

Maserati Grecale Fuoriserie na zamówienie z Marsa23.03.2022
Maserati łamie wszelkie zasady i realizuje zamówienie z... Marsa. Marsjańska misja Grecale to rezultat projektu, który wykracza poza granice Ziemi.

Wyjątkowe Maserati dla wyjątkowego klienta

Innowacyjna z natury włoska marka tworzy unikalny samochód, korzystając z potencjału swojego programu Fuoriserie.

Maserati Fuoriserie to czysta kartka – a marka pozwala zapełnić ją przy pomocy szerokiej gamy wzorów i kolorów. Cała reszta zależy od inspiracji klientów (również Marsjan!), którzy mają niespotykaną okazję wcielić się w rolę trendsettera i wyrazić własną kreatywność.

Maserati Grecale Fuoriserie

Marsjańska misja już trwa, a opcje indywidualizacji Grecale osiągają swoje absolutne granice. Misję wzbogacają czerwony pył z planety Mars i jej utlenione skały: specjalny, teksturowany lakier metalizowany jest inspirowany pyłem mineralnym, a na elementach wewnątrz i na zewnątrz wykorzystano efekt erozji metalu.

Wielowarstwowy lakier pokrywający nadwozie Grecale ma kolor Galactic Orange. Jego płynna baza przypomina stopiony metal „rozlany” na futurystycznej, niemal matowej żywicy o intensywnej pomarańczowo-czerwonej barwie.

Maserati Grecale Fuoriserie

Zewnętrzny wygląd marsjańskiej misji Grecale uzupełniają specjalne obręcze Vortex – zamiast zwyczajnej personalizacji felgi z perspektywy chromatycznej na nowo zinterpretowano tu mechaniczną obróbkę samego materiału, pozostawiając charakterystyczną fakturę, przypominającą ruch powietrza spowodowany ruszaniem oraz jazdą z wysoką prędkością.

Surowa powierzchnia została zabezpieczona przezroczystą warstwą czarnego tuszu. Z kolei szare opony wykonano ze specjalnej mieszanki inspirowanej planetą Mars.

Maserati Grecale Fuoriserie

Całość uzupełniają specyficzne emblematy oraz trójząb na słupku C „wtopiony” w nadwozie – co nadaje mu dwuwymiarowy wygląd, w większych niż zwykle proporcjach. Design logo z trójzębem zaktualizowano z efektem szumu, symbolizującym zarówno rytm fal i informacji napływających z kosmosu, jak i przywodzącym na myśl uczucie ruchu przy bardzo wysokiej prędkości. Lustrzany efekt nawiązuje do soczewki słonecznej, tu „zatopionej” w ciemnopomarańczowej karoserii.

E.T. być może zadzwonił do domu palcem, a w marsjańskiej misji Grecale wystarczy dotknąć 12,3-calowego ekranu – największego, jaki kiedykolwiek widziano w Maserati – i już zyskuje się dostęp do wszechstronnych wrażeń wewnątrz i na zewnątrz samochodu, przez całą drogę na inną planetę.

Maserati Grecale Fuoriserie

„Łączność z kosmosem” nie jest jedyną funkcją, która pomaga w podróży poza granice Ziemi: międzygalaktyczni kierowcy mogą znaleźć na suficie specjalną „mapę gwiazd”. Wystarczy spojrzeć w górę, aby zobaczyć projekcję głównych konstelacji, idealną do przeniesienia się w przestrzenie pominięte w większości standardowych atlasów.

Po ustaleniu trasy można już tylko cieszyć się podróżą – to zasługa najlepszej w klasie wszechstronności wnętrza Grecale: fotele w idealny sposób łączą design inspirowany prądami elektrycznymi na Marsie i skafandrami astronautów oraz najnowsze trendy w modzie, z naciskiem na kunszt oraz innowacyjność. Elementy wzornictwa zinterpretowano na nowo z wykorzystaniem futurystycznego podejścia: nie tylko samą grafikę, ale także know-how, wzbogacone o ciekawość i otwartość na bodźce – płynące z piękna przyszłości, z detalami kolorów oraz materiałów. A wszystko „przetłumaczone” na charakterystyczny styl Maserati.

Maserati Grecale Fuoriserie

Ale również w kontekście tapicerki w kabinie króluje technologia: w wykończeniu wnętrza wykorzystano poprzeczne laserowanie z kontrastującym, wielokolorowym zgrzewanym podkładem, taśmy, powłoki silikonowe i przetłoczenia na skórze – a za „bazę” posłużyły typowo samochodowe materiały, takie jak Alcantara oraz skóra.

Najśmielsza podróż w kosmos startuje z Marsa i ląduje w Mediolanie, gdzie specjalne unikatowe Maserati Grecale zostanie odsłonięte podczas ekskluzywnego wieczornego wydarzenia, stanowiącego ucieleśnienie wyjątkowej codzienności.

Maserati Grecale Fuoriserie

Marsjańska misja Grecale to przyszłościowy projekt Maserati – odważna synteza awangardy, pasji i nieograniczonej personalizacji, którą umożliwia program Fuoriserie.

Źródło: Biuro prasowe Maserati