MC20 Cielo: ujawniono nazwę nowego spydera Maserati

MC20 Cielo: ujawniono nazwę nowego spydera Maserati17.05.2022
Maserati ogłasza gotowość do zaprezentowania kolejnego nowego modelu: jedynego w swoim rodzaju spydera, który będzie znany jako MC20 Cielo.

Maserati ogłasza gotowość do zaprezentowania kolejnego nowego modelu: jedynego w swoim rodzaju spydera, który będzie znany jako MC20 Cielo. Jego światowa premiera odbędzie się 25 maja 2022 r.

16 maja, w Międzynarodowy Dzień Światła, marka spod znaku trójzębu ujawniła nazwę nowego samochodu, charakteryzującego się szczególnym „odczuciem nieba” – bo ostatecznie pozostaje on kabrioletem.

Maserati MC20 Cielo

MC20 Cielo ogłasza swoje sportowe powołanie i szczególną cechę: MC oznacza Maserati Corse („Wyścigi”), 20 odnosi się do roku 2020, który rozpoczął nową epokę w historii marki, a Cielo („niebo”) podkreśla fakt, że jest to model stworzony dla przyjemności z jazdy pod gołym niebem. Zachowuje przy tym wszystkie walory prawdziwego samochodu supersportowego.

Maserati MC20 Cielo

Nowy spyder to pojazd w 100% „made in Italy”: opracowany w laboratorium innowacji Maserati w Modenie i produkowany w historycznej fabryce przy Viale Ciro Menotti, podobnie jak wariant coupé.

Źródło: TopStory, Maserati