Pierwsze zdjęcia nowego, prototypowego Maserati GranCabrio

Pierwsze zdjęcia nowego, prototypowego Maserati GranCabrio27.10.2022
Dzięki rozpoczętym początkowym testom rozwojowym nowego Maserati GranCabrio mamy okazję zobaczyć na zdjęciach prototypów na ulicach Modeny.

Energia Maserati nigdy nie ustaje. Podążając za odrodzeniem legendy GranTurismo, teraz na ulice Modeny wyjeżdżają prototypy nowego Maserati GranCabrio. Właśnie tam odbywają się początkowe etapy jego testów rozwojowych.

Maserati GranCabrio

Energia samochodów sportowych spod znaku trójzębu jest nie do powstrzymania. Włoska marka rozpoczęła już swoją podróż w przyszłość: GranTurismo i GranCabrio to pierwsze maszyny Maserati, w których zastosowano napęd w 100% elektryczny.

Maserati jest z natury innowacyjne i patrzy w przyszłość. Nowe modele powstają z misją wprowadzenia gamy elektrycznych wersji Folgore, dzięki której Maserati wyznaczy punkt odniesienia w każdym segmencie rynku, w którym ma swoją reprezentację: w 2030 r. całe portfolio włoskiej marki będzie dysponować napędem wyłącznie elektrycznym.

Maserati GranCabrio

Przed premierą nowego GranCabrio, zaplanowaną na przyszły rok, jego prototypowe egzemplarze przechodzą intensywne testy (na drodze, na torze i w różnych warunkach użytkowania), mające na celu zebranie niezbędnych danych do dokonania optymalnego końcowego „szlifu”.

Źródło: Biuro prasowe Maserati